top of page

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО СИСТЕМУ УПРАВЛIННЯ ОХОРОНОЮ ПРАЦI В

БАХМУТСЬКОМУ ФАХОВОМУ КОЛЕДЖІ

КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ ІМ. І.КАРАБИЦЯ

 

       Це  положення  визначає основні завдання, функції, систему управління охороною працi та порядок реалізації поставлених цілей для попередження і мінімізації нещасних випадків та подальшого підвищення рiвня органiзацiї роботи по забезпеченню безпечних умов праці у КОМУНАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ «БАХМУТСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ ІМЕНІ ІВАНА КАРАБИЦЯ» (далі – Коледж).

 

1. Загальні положення

1.1. Згідно із Законом України «Про охорону праці» службу Охорони Праці (далі – ОП) створює директор Коледжу.

1.2. Служба ОП підпорядковується безпосередньо директору.

1.3. Служба з ОП створюється в установах з кількістю 50 і більше осіб.

1.4. Керівник та фахівці служби ОП за своїми посадами дорівнюються до керівників інших підрозділів Коледжу, мають відповідати кваліфікаційним вимогам.

1.5. Навчання та перевірка знань з питань ОП працівників служби проводиться в установленому законодавством порядку під час прийняття на роботу та періодично один раз на три роки.

1.6. Працівники служби ОП у своїй діяльності керуються законодавством України, нормативно-правовими актами з охорони праці, Колективним договором та актами з охорони праці, що діють в межах Коледжу.

1.7. Ліквідація служби ОП допускається тільки в разі ліквідації Коледжу.

1.8. Система управлiння охороною працi (СУОП) – сукупність взаємопов’язаних елементів, які відображають політику і цілі охорони праці та процедури досягнення цих цілей в Коледжі.

1.9. Метою впровадження СУОП є вдосконалення системи управління охороною праці, пошук шляхів вирішення проблем забезпечення професійної безпеки і охорони здоров’я, пошук найбільш ефективних форм управління персоналом, пiдвищення ефективностi роботи iз забезпечення безпеки, зниження травматизму, на основi рiшення комплексу завдань щодо створення безпечних та здорових умов працi, а також працездатностi учасників освітнього процесу, дотримання вимог охорони працi, пожежного режиму.

1.10. Процес управлiння охороною працi — це сукупнiсть дiй директора Коледжу та вiдповiдальних працiвникiв з охорони працi щодо узгодження спiльної дiяльностi для досягнення безпечних умов працi та освітнього процесу.

1.11. Об’єктом СУОП є умови працi та процеси їх формування на робочих мiсцях.

 

2. Завдання та функцii охорони працi та iх реалiзацiя

 

2.1. Основними завданнями щодо забезпечення безпеки працi є:

- дотримання законодавства з охорони працi;

- забезпечення медичного контролю та оглядiв;

- навчання, iнструктажi та атестацiя;

- забезпечення безпечних та  здорових умов працi;

- забезпечення безпечних умов пiд час експлуатацiї навчальних кабiнетiв, комп’ютерiв та технiчних засобiв навчання;

- зниження рівня захворюваності та травматизму;

- забезпечення працiвникiв засобами iндивiдуального захисту;

- забезпечення оптимальних режимiв працi, навчання.

- формування багатоступневої (поліваріантної) системи контроля;

- підвищення рівня соціального партнерства (діалога) і відповідальності всіх учасників освітнього процесу у вирішенні питань охорони праці.

 2.2. Для реалізації завдань здiйснюються такi функцiї управлiння охороною працi в Коледжі:

- планування робiт з охорони працi;

- навчання, атестації та iнструктажi з безпеки житгєдiяльностi;

- контроль за станом охорони працi;

- облiк та аналiз нещасних випадкiв;

- стимулювання робіт з охорони працi.

 

З. Органiзацiя роботи з охорони працi

 

Призначеними відповідальними особами за реалізацію окремих завдань, а також за функціонування системи в цілому здійснюється:

  • розробка багатоцільової програми, із забезпечення належними умовами праці, зниження виробничих ризиків та рівня травматизму;

  • розробка системи аналітичних та оціночних показників і критеріїв, за якими буде здійснюватись оцінка трудоохоронної діяльності підрозділів та установи в цілому;

  • розробка механізму мотиваційного регулювання,стимулюючого дії кожного працівника з прийняття рішень, розвитку творчої ініціативи щодо поліпшення існуючих умов праці;

  • цілі та завдання, доведені до кожного працівника, всім зрозумілі та підкреплені реальним планом дій на ближчу та тривалу перспективи;

  • виконання планiв робiт, наказiв, роэпоряджень, приписiв з охорони працi;

  • органiзацiя пожежної  безпеки та виробничої санітарії.

  • підготовка інформаційних стендів, куточків  з ОП;

  • працівники служби ОП входять до складу комісії з приймання в експлуатацію об’єктів, закінченим будівництвом, реконструкцією або технічним переозброєнням, відремонтованого або модернізованого устаткування.

 

4. Планування роботи з охорони працi

 

4.1. Метою планування є забезпечення безпеки працi та навчання на робочих мiсцях.

4.2. Планування робiт з охорони працi здiйснюється на основi:

  • нормативної  документацiї з охорони працi;

  • наказiв та вказiвок вищих та контролюючих органiв;

  • рiшень робочих засiдань, заходiв з охорони працi Колективного договору, заходiв, якi вказанi в актах розслiдування нещасних випадкiв;

  • заходiв, якi розробленi за результатами перiодичних медичних оглядiв.

4.3. Планування робiт з охорони працi має бути перспективним. Основою перспективного планування є «Комплексні заходи з покращення умов праці».

4.4. 3 метою органiзацiї безпеки та умов праці видаються відповідні накази по Коледжу, якими призначаються вiдповiдальнi виконавцi.

4.5. Поточне планування здiйснюється на основi затвердженого плану за допомогою розробки документiв до Колективного договору, розділу «Охорона праці» тощо.

 

5. Навчання працiвникiв питанням охорони праці

 

5.1. Всi працівники, під час прийняття на роботу та періодично повиннi проходити інструктажі з питань охорони працi. Працівники, зайняті на роботах з підвищеною небезпекою або там, де є потреба у професійному доборі, повинні щороку проходити спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці. Посадові особи, діяльність яких пов'язана з організацією безпечного ведення робіт, під час прийняття на роботу і періодично, один раз на три роки, проходять навчання, а також перевірку знань з питань охорони праці.

5.2. Повторнi iнструктажi мають бути проведенi з працiвниками два рази на рiк за спецiальною програмою з охорони працi.

5.3.   Порядок проведення навчання та перевірки знань посадових осіб з  питань охорони праці визначається типовим положенням, що затверджується центральним органом виконавчої влади з нагляду за охороною праці.

 

6. Контроль за станом охорони працi

 

6.1. Контроль за станом охорони працi здiйснює директор Коледжу та вiдповiдальнi особи згiдно з наказом.

  • контролюються заходи, передбачені планами, програмами щодо поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища;

  • виконання заходів Колективного договору;

  • за своєчасне проведення необхідних випробувань і технічних оглядів устаткування, інвентарю (реманенту), стану запобіжних і захисних пристроїв;

  • своєчасним проведенням навчання з питань ОП;

  • забезпечення працівників спецодягом, засобами індивідуального та колективного захисту;

  • за досягненням встановлених нормативів та підвищенням існуючого рівня з ОП.

6.2. Перегляд, розробка, затвердження та введення в дію інструкцій з охорони праці ведеться в міру потреби за професіями та за видами робіт, але не рідше  одного разу на 5 років. А для професій або видів робіт з підвищеною небезпекою - не рідше одного разу на три роки.

 

7. Облiк, аналiз та оцiнка стану охорони працi

 

7.1. Облiк, оцiнка та аналiз стану охорони працi має на метi визначити рiвень безпеки працi та розробку рекомендацiй для прийняття рiшень директором Коледжу.

7.2. Органiзацiю облiку та аналiзу стану охорони працi здiйснює директор Коледжу та вiдповiдальна особа згiдно з Штатним розписом.

7.3. Директор Коледжу два рази на рiк iнформує працiвникiв про виконання Колективного договору.

 

8. Стимулювання робiт з охорони працi

 

8.1. Моральне та матерiальне стимулювання працiвникiв має проводитись директором Коледжу за активну роботу щодо виконання вимог нормативних актiв з охорони працi та посадових iнструкцiй.

8.2. Щорiчно мають проводитися збори трудового колективу з охорони працi за пiдсумками  роботи за рiк.

 

9. Виховна робота з охорони працi

 

9.1. У колективi Коледжу повинна проводитися постiйна робота по навчанню, вдосконаленню знань та вмінь з питань ОП, виховання в кожного учасника освітнього процесу почуття вiдповiдальностi за дотримання правил охорони праці.

9.2. Основними формами виховної  роботи є:

  • навчання студентів та працiвникiв безпецi працi;

  • агітація здорового та безпечного способу життя;

  • дотримання правил, норм та вимог  iнструкцiй з охорони працi;

застосування дисциплiнарних та матерiальних дiй до порушень згідно з Кодексом законiв про працю, Законом «Про охорону працi» тощо.

Артемівське музичне училище © 2015 Бахмутський коледж мистецтв © 2016

Бахмутський фаховий коледж культури і мистецтв © 2020

При розміщенні матеріалів з сайту посилання на першоджерело обов'язкове

bottom of page