СТАТУТ ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ КОМУНАЛЬНОЇ ФОРМИ ВЛАСНОСТІ
«БАХМУТСЬКИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ ІМЕНІ ІВАНА КАРАБИЦЯ»
(нова редакція)
1. Загальна частина
1.1. ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД КОМУНАЛЬНОЇ ФОРМИ ВЛАСНОСТІ «БАХМУТСЬКИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ ІМЕНІ ІВАНА КАРАБИЦЯ» (далі – Коледж) є вищим навчальним закладом початкового рівня вищої освіти, який проводить освітню діяльність, пов’язану із здобуттям вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» («молодший бакалавр») за спеціальністю 025 «Музичне мистецтво» і має відповідний рівень кадрового та матеріально-технічного забезпечення.
1.2. Датою утворення Коледжу є 06 червня 1903 року, згідно з рішеннями виконавчого комітету Артемівської міської ради від 15 березня 2000 № 211 «Про підтвердження дати утворення Артемівського музичного училища» та від 02 квітня 2008 року № 256 «Про уточнення дати утворення Артемівського музичного училища імені Івана Карабиця та внесення змін до рішення виконавчого комітету Артемівської міської ради від 15.03.2000 № 211».
1.3. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2004 року № 66-р «Про присвоєння імені Івана Карабиця Артемівському музичному училищу та дитячій музичній школі м. Дзержинська» Коледжу присвоєно ім’я українського композитора, громадського діяча, випускника Коледжу, Івана Карабиця.
1.4. Засновником Коледжу є Донецька обласна рада.
Управління Коледжем, в межах повноважень, визначених рішенням обласної ради від 04 березня 1999 року № 23/5-116 «Про делегування повноважень Донецької обласної ради Донецькій обласній державній адміністрації щодо управління майном області та про затвердження переліку об’єктів спільної власності територіальних громад, що знаходиться в управлінні обласної ради» (із змінами), здійснює облдержадміністрація.
Координацію діяльності Коледжу здійснює управління культури і туризму Донецької обласної державної адміністрації.
1.5. Місцезнаходження Коледжу:
84500, Україна, Донецька обл., м. Бахмут, вул. Лермонтова, буд.12.
Код ЄДРПОУ 02214567.
Місцезнаходження гуртожитку Коледжу:
84500, Україна, Донецька обл., м. Бахмут, вул. Ковальська, буд.46-а.
1.6. Повне найменування Коледжу: ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД КОМУНАЛЬНОЇ ФОРМИ ВЛАСНОСТІ «БАХМУТСЬКИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ ІМЕНІ ІВАНА КАРАБИЦЯ».
Скорочене найменування: «БКМ ІМ.І.КАРАБИЦЯ».
1.7. Основними напрямками діяльності Коледжу є:
підготовка, згідно з регіональним замовленням і договірними зобов'язаннями, кваліфікованих фахівців для галузі культури і мистецтв;
надання загальноосвітніх послуг, підвищення кваліфікації, перепідготовка кадрів, просвітницька діяльність;
культурно-освітня робота;
підготовка та атестація педагогічних кадрів;
методична, видавнича, фінансово-господарська діяльність.
Коледж одночасно з основною діяльністю може впроваджувати інші види діяльності відповідно до Переліку платних послуг, які можуть надаватись навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми, затвердженого Кабінетом Міністрів України.
Право Коледжу здійснювати діяльність, яка відповідно до законодавства України потребує одержання спеціального дозволу, ліцензії, виникає у Коледжу з моменту його отримання і припиняється після закінчення терміну його дії, якщо інше не встановлено законодавством України.
1.8. Головними завданнями Коледжу є:
здійснення освітньої діяльності в Галузі знань 02 «Культура і мистецтво» (відповідно до Переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти), яка забезпечує підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» («молодший бакалавр») і відповідає стандартам вищої освіти;
участь у забезпеченні суспільного та економічного розвитку держави через формування людського капіталу;
формування особистості шляхом патріотичного, правового, екологічного виховання, утвердження в учасників освітнього процесу моральних цінностей, соціальної активності, громадянської позиції та відповідальності, здорового способу життя, вміння вільно мислити та самоорганізовуватися в сучасних умовах;
забезпечення органічного поєднання в освітньому процесі освітньої, наукової та інноваційної діяльності;
створення необхідних умов для реалізації учасниками освітнього процесу їхніх здібностей і талантів;
збереження та примноження моральних, культурних, наукових цінностей і досягнень суспільства;
поширення знань серед населення, підвищення освітнього і культурного рівня громадян;
налагодження міжнародних зв’язків та провадження міжнародної діяльності в галузі освіти, науки, спорту, мистецтва і культури;
вивчення попиту на окремі спеціальності на ринку праці;
забезпечення високих етичних норм, атмосфери доброзичливості і взаємної поваги у стосунках між працівниками, викладачами та студентами;
перепідготовка та підвищення кваліфікації кадрів;
створення відповідних умов для практичного навчання студентів;
формування соціально зрілої, творчої особистості.
1.9. Відповідно до рішення Державної акредитаційної комісії Міністерства освіти та науки України (ліцензія серії АЕ №636727 від 19.06.2015, протокол ДАК № 116; Сертифікат ДАК серії НД-I №0575716 від 10.06.2015) Коледж є вищим навчальним закладом першого рівня акредитації, який має право готувати фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста за спеціальністю 5.020205/5.02020401 «Музичне мистецтво» (у відповідності до Акту узгодження переліку спеціальностей, що затверджений МОН України 11.12.2015р., спеціальності 025 «Музичне мистецтво») та видавати випускникам диплом про вищу освіту державного зразка.
Відкриття нових спеціальностей можливо за отримання Ліцензії МОН України на впровадження освітньої діяльності за знов створеними спеціальностями.
Коледж здійснює навчання осіб з повною загальною середньою освітою та базовою загальною середньою освітою з отриманням повної загальної середньої освіти та видачею атестата державного зразка.
1.10. Коледж здійснює свою діяльність відповідно до вимог Конституції України, законів України «Про освіту», «Про вищу освіту», інших нормативно-правових актів України та цього Статуту.
1.11. Структурні підрозділи Коледжу створюються відповідно до законодавства та головних завдань діяльності і функціонують згідно з окремими положеннями, що затверджуються директором.
1.12. Структурними підрозділами Коледжу є бухгалтерія, секретаріат та навчальна частина, що ведуть документообіг у відповідності до номенклатури справ.
1.13. Предметно-циклова комісія – навчально-методичний структурний підрозділ Коледжу, що проводить виховну, навчальну та методичну роботу з однієї або кількох споріднених навчальних дисциплін, утворюється рішенням директора Коледжу за умови, якщо до її складу входить не менш, ніж три педагогічних працівники.
Кандидатури голів навчально-методичних структурних підрозділів затверджуються наказом директора терміном на один навчальний рік.
2. Концепція освітньої діяльності
2.1. Освітня діяльність Коледжу ґрунтується на концептуальних засадах Національної доктрини розвитку освіти, Законів України «Про освіту», «Про вищу освіту» тощо. Освітня діяльність передбачає поступове і неухильне покращення рівня підготовки спеціалістів з ліцензованих напрямів і спеціальностей за рахунок покращення матеріально-технічної бази, кадрового забезпечення навчально-виховного процесу, його методичного забезпечення, удосконалення форм і методів навчальної і виховної роботи.
2.2. Вся освітня система Коледжу безперервно модернізується з урахуванням принципів гуманізації, демократизації, науковості, практичності; оновлення змісту освіти з урахуванням нових державних, галузевих і училищних стандартів освіти, розробки нових освітньо-професійних програм та програм навчальних дисциплін.
2.3. Коледж всебічно розвиває інформаційні комп’ютерні технології у навчально-виховній, просвітницькій роботі тощо.
2.4. Забезпечується поступове входження у світовий освітянський простір.
2.5. Передбачається вивчення ринку освітніх послуг та потреб замовників спеціалістів культури і мистецтва і на цій основі відкриття нових спеціальностей і нових спеціалізацій.
2.6. Матеріально-технічна база Коледжу повинна відповідати вимогам державних та галузевих стандартів підготовки спеціалістів. З цією метою Коледж здійснює:
підтримку наявних навчальних та допоміжних споруд в належному технічному та санітарному стані;
розширення навчальних площ для беззаперечного виконання вимог санітарно-технічних норм, затверджених для вищих навчальних закладів;
постійне поповнення матеріальної бази кабінетів і лабораторій новою технікою, обладнанням, матеріалами;
забезпечення необхідною кількістю комп’ютерної техніки для навчального процесу згідно з нормативами.
2.7. З метою покращення кадрового забезпечення навчально-виховного процесу Коледж проводить роботу з підвищення кваліфікації і професійної підготовки педагогічних кадрів, їх ділових і моральних якостей, із залученням до викладацької діяльності викладачів з педагогічними званнями або науковими ступенями.
Коледж постійно сприяє професійному росту молодих фахівців, залученню викладачів до методичної та дослідницької роботи.
2.8. Методичне забезпечення навчального процесу повинне відповідати змісту навчання, визначеному стандартами освіти.
З цієї метою передбачається якісне зростання викладацького складу, його педагогічної майстерності, ефективності, методичної і виховної роботи, уміння користуватися сучасними комп’ютерними технологіями, досконало володіти державною мовою та володіти іноземними мовами.
2.9. З метою підвищення ефективності навчально-виховного процесу в Коледжі постійно удосконалюються форми і методи навчання, вивчається і узагальнюється передовий педагогічний досвід, організовуються школи педагогічної майстерності.
2.10. Коледж постійно працює над поглибленням інтеграції з вищими навчальними закладами наступних рівнів вищої освіти. З цією метою можливе входження до навчально-методичних комплексів з провідними вищими навчальними закладами відповідного профілю (без втрати юридичної самостійності).
2.11. Концепція визначає першочерговими завданнями – виховання студентської молоді у дусі патріотизму, поваги до національних, історичних, культурних цінностей України, принципів загальнолюдської моралі.
3. Права та обов'язки Коледжу
3.1 Коледж є юридичною особою, права і обов’язки якої набувають чинності з дня державної реєстрації.
3.2. Коледж веде самостійний баланс, має реєстраційні рахунки в органах Державної казначейської служби, печатку зі своїм найменуванням, штампи, бланк, може мати символіку та атрибутику.
3.3. Коледж від свого імені має право укладати угоди, набувати майнові та особисті немайнові права, нести зобов’язання, бути позивачем і відповідачем в судах. Коледж несе відповідальність за своїми зобов’язаннями в межах майна, що йому належить, згідно з діючим законодавством.
3.4. Коледж є неприбутковим закладом і не має на меті одержання прибутку від здійснення своєї діяльності.
3.5. Діяльність Коледжу проводиться на принципах:
автономії та самоврядності;
розмежування прав, повноважень та відповідальності засновника, державних органів та органів місцевого самоврядування, до сфери яких належить Коледж, органів управління Коледжу та його структурних підрозділів;
поєднання колегіальних та єдиноначальних засад;
незалежності від політичних партій, громадських та релігійних організацій.
3.6. Коледж має право:
готувати фахівців за державним замовленням і замовленням установ, організацій, незалежно від форм власності, місцевих органів виконавчої влади, громадських організацій та за угодами з громадянами;
здійснювати навчання іноземних і вітчизняних студентів понад державним замовленням в межах ліцензованого обсягу прийому (на умовах контракту з фізичними та юридичними особами) за умови отримання відповідної Ліцензії;
розробляти та реалізовувати освітні (наукові) програми в межах ліцензованої (ліцензованих) спеціальності (спеціальностей);
самостійно визначати форми навчання та форми організації освітнього процесу;
приймати на роботу педагогічних та інших працівників;
розробляти власний штатний розпис відповідно до законодавства та подавати його на затвердження до управління культури і туризму;
запроваджувати рейтингове оцінювання освітніх та інноваційних досягнень учасників освітнього процесу;
надавати додаткові освітні та інші послуги відповідно до законодавства;
самостійно розробляти та запроваджувати власні програми освітньої та інноваційної діяльності;
самостійно запроваджувати спеціалізації, визначати їх зміст і програми навчальних дисциплін;
присуджувати ступені вищої освіти відповідного освітньо-кваліфікаційного рівня здобувачам вищої освіти, які відповідно до законодавства, успішно пройшли курс навчання в Коледжі;
утворювати, реорганізовувати та ліквідовувати свої навчально-методичні структурні підрозділи;
проводити видавничу діяльність, а саме видавати підручники, навчальні посібники, методичні та наукові праці;
проодити на підставі відповідних договорів спільну діяльність з навчальними закладами, науковими установами та іншими юридичними особами;
отримувати кошти і матеріальні цінності (будинки, споруди, обладнання, транспортні засоби тощо) від органів державної влади, підприємств, установ, організацій (в тому числі благодійних) та фізичних осіб;
розвивати власну соціальну базу;
здійснювати капітальне будівництво, реконструкцію, капітальний і поточний ремонти основних фондів;
користуватися пільгами, встановленими законодавством України для вищих закладів освіти;
здавати в оренду або для тимчасового користування вільні приміщення або площі у встановленому порядку;
надавати платні послуги у відповідності до Переліку платних послуг, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 № 796 "Про затвердження Переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності" та якщо це не заборонено чинним Законодавством України та цим Статутом;
створювати власні або використовувати за договором інші матеріально-технічні бази для проведення навчальної практики осіб, які навчаються в Коледжі, а також для власної господарської діяльності;
спрямовувати кошти на будівництво або благоустрій соціально-побутових об’єктів, а також на соціальну підтримку педагогічних та інших категорій працівників та студентів;
розміщувати свої навчальні та методичні підрозділи на підприємствах, в установах та організаціях за їх згодою;
брати участь у роботі міжнародних громадських організацій;
запроваджувати власну символіку та атрибутику;
встановлювати власні форми морального та матеріального заохочення учасників освітнього процесу;
звертатися з ініціативою до органів, що здійснюють управління у сфері культури та освіти, про внесення змін до чинних або розроблення нових нормативно-правових актів у сфері освіти, а також брати участь у роботі над проектами;
проводити фінансово-господарську та іншу діяльність відповідно до законодавства та цього Статуту;
розпоряджатися власними надходженнями, зокрема від надання платних послуг;
здійснювати інші права, що не суперечать чинному законодавству.
Коледж у встановленому порядку може створювати або входити до навчальних та навчально-методичних комплексів, які є добровільними об’єднаннями. Всі учасники комплексу зберігають статус юридичної особи.
3.7. Коледж зобов'язаний:
вживати заходів, у тому числі шляхом запровадження відповідних новітніх технологій, щодо запобігання та виявлення академічного плагіату в роботах педагогічних, інших працівників і здобувачів вищої освіти та притягнення їх до дисциплінарної відповідальності;
мати внутрішню систему забезпечення якості освітньої діяльності та якості вищої освіти, Концепцію освітньої діяльності;
в межах повноважень створювати необхідні умови для здобуття вищої освіти особами з особливими освітніми потребами;
оприлюднювати на офіційному веб-сайті, на інформаційних стендах та в будь-який інший спосіб інформацію про реалізацію своїх прав і виконання зобов’язань;
забезпечувати на належному рівні навчальний процес, виконання методичних та наукових досліджень, надання інформаційних послуг, виконання умов державного контракту та інших угод на підготовку фахівців з вищою освітою, підвищення кваліфікації;
у своїй діяльності дотримуватися вимог стандартів вищої освіти щодо підготовки фахівців відповідного освітньо-кваліфікаційного рівня та підвищення кваліфікації кадрів;
своєчасно сплачувати податки та інші платежі згідно із законодавством України;
здійснювати будівництво, реконструкцію, ремонт основних фондів, забезпечувати якнайшвидше введення в дію придбаного обладнання;
дотримуватися договірних зобов'язань з іншими суб’єктами освітньої, виробничої, наукової, комерційної діяльності та громадянами, в тому числі за міжнародними угодами в разі їх наявності;
створювати належні умови для якісної організації навчально-виховного процесу студентів та високопродуктивної праці співробітників, забезпечувати дотримання законодавства про працю, правил та норм охорони праці, безпеки праці, соціального страхування, протипожежної безпеки;
забезпечувати економне і раціональне використання фінансових та матеріальних ресурсів;
здійснювати матеріально-технічне забезпечення навчально-виховного процесу, методичної та інформаційної діяльності;
виконувати норми та вимоги щодо охорони навколишнього середовища;
вести первинний (оперативний) облік результатів своєї роботи, складати та подавати статистичну інформацію, бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність згідно із законодавством України.
Директор, головний бухгалтер несуть персональну відповідальність за додержання порядку і достовірність обліку та звітності.
4. Управління Коледжем
4.1. Засновник Коледжу або уповноважений ним орган:
затверджує Статут Коледжу та за поданням вищого колегіального органу громадського самоврядування Коледжу вносить до нього зміни або затверджує нову редакцію;
укладає контракт з керівником Коледжу у порядку, встановленому законодавством;
за поданням вищого колегіального органу громадського самоврядування Коледжу достроково розриває контракт із керівником Коледжу з підстав, визначених законодавством про працю, за порушення Статуту Коледжу та умов контракту;
здійснює контроль за фінансово-господарською діяльністю Коледжу;
здійснює контроль за дотриманням Статуту Коледжу;
здійснює інші повноваження, передбачені законодавством України.
4.2. Засновник або уповноважений ним орган може делегувати окремі свої повноваження керівникові або іншому органу управління Коледжем.
4.3. Безпосереднє управління діяльністю Коледжу здійснює директор.
Директор Коледжу повинен бути громадянином України, вільно володіти українською мовою, мати профільну вищу освіту, відповідну підготовку та стаж педагогічної роботи у вищих навчальних закладах відповідного профілю не менше ніж десять років.
Конкурс на заміщення посади директора Коледжу проводиться відповідно до чинного законодавства України.
Директор Коледжу призначається на посаду та звільняється з посади розпорядженням голови обласної ради за поданням облдержадміністрації. З директором укладається контракт строком на 5 років.
4.4. Директор Коледжу в межах наданих йому повноважень:
організовує діяльність Коледжу;
вирішує питання фінансово-господарської діяльності Коледжу, затверджує його структуру, розробляє штатний розпис;
видає накази і розпорядження, дає обов’язкові для виконання всіма учасниками освітнього процесу і структурними підрозділами Коледжу доручення;
відповідає за результати діяльності Коледжу перед управлінням культури і туризму облдержадміністрації;
є розпорядником майна і коштів Коледжу;
забезпечує виконання кошторису, укладає договори, представляє Коледж в державних та інших органах;
призначає на посаду та звільняє з посади працівників Коледжу;
забезпечує охорону праці, дотримання законності та порядку;
визначає функціональні обов’язки працівників;
формує контингент осіб, які навчаються в Коледжі;
відраховує з Коледжу та поновлює на навчання в ньому здобувачів вищої освіти за погодженням з органами студентського самоврядування та первинними профспілковими організаціями осіб, які навчаються (окрім відрахування здобувача за власним бажанням), з підстав, установлених законодавством;
забезпечує організацію та здійснення контролю за виконанням навчальних планів і програм навчальних дисциплін;
контролює дотримання всіма підрозділами штатно-фінансової дисципліни;
здійснює контроль за якістю роботи педагогічних та інших працівників;
організовує побутове обслуговування студентів та працівників Коледжу, здійснює заходи щодо їх оздоровлення;
забезпечує створення умов для здійснення дієвого та відкритого громадського контролю за діяльністю Коледжу;
сприяє та створює умови для діяльності органів студентського самоврядування, організацій профспілок працівників Коледжу і студентів, громадських організацій, які діють в Коледжі;
сприяє формуванню здорового способу життя у здобувачів вищої освіти, зміцненню спортивно-оздоровчої бази Коледжу, створює належні умови для занять масовим спортом;
спільно з виборними органами первинних організацій профспілок працівників Коледжу і студентів подає для затвердження вищому колегіальному органу громадського самоврядування Коледжу Правила внутрішнього розпорядку та колективний договір і після затвердження підписує їх;
здійснює інші передбачені законодавством повноваження.
4.5. Директор Коледжу відповідає за впровадження освітньої діяльності в Коледжі, за результати фінансово-господарської діяльності, стан і збереження будівель та іншого майна.
Директор щорічно звітує перед власником та вищим органом самоврядування Коледжу.
4.6 Директор Коледжу може бути звільнений з посади шляхом дострокового розірвання контракту на підставах, визначених законодавством України про працю, а також за порушення Статуту Коледжу та умов контракту.
4.7. Для вирішення основних питань діяльності Коледжу директор утворює робочі та дорадчі органи.
Робочі органи Коледжу: Адміністративна рада та Приймальна комісія.
Дорадчі органи Коледжу: педагогічна рада, методична рада, стипендіальна комісія.
Положення про робочі та дорадчі органи Коледжу схвалюється на засіданні педагогічної ради та затверджуються наказом директора Коледжу.
4.8. Адміністративна рада вирішує поточні питання діяльності Коледжу, виконання Правил внутрішнього розпорядку, наказів та розпоряджень органів управління у галузі освіти та культури, вживає заходів щодо соціально-побутових умов навчання, праці та відпочинку студентів та працівників Коледжу.
Склад адміністративної ради визначається наказом директора. До нього входять заступники директора, завідувач практикою, керівник фізвиховання, голови предметно-циклових комісій, головний бухгалтер. До складу Адміністративної ради можуть входити представники громадських організацій, які забезпечують умови погодження діяльності різних підрозділів Коледжу і прискорюють процес доведення конкретних завдань до безпосередніх виконавців.
4.9. Склад та функції Приймальної комісії визначаються Положенням про Приймальну комісію Коледжу, затвердженим директором. Головою Приймальної комісії є директор Коледжу (якщо цьому не суперечать вимоги Правил прийому на навчальний рік, в такому разі, головою Приймальної комісії призначається заступник директора з навчальної роботи). Склад Приймальної комісії щорічно затверджується наказом директора.
4.10. Дорадчим колегіальним органом Коледжу є педагогічна рада, яку очолює директор Коледжу. До складу педагогічної ради входять заступники директора з навчальної та виховної роботи, голови предметно-циклових комісій, основні педагогічні працівники та концертмейстери, головний бухгалтер.
За потреби, до участі в засіданнях педагогічної ради без права участі в голосуваннях можуть залучатися педагогічні працівники та концертмейстери, що працюють на умовах сумісництва, працівники Коледжу, представники громадських організацій, установ, з якими укладено угоду про підготовку фахівців за кошти фізичних та юридичних осіб, представники педагогічних колективів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів.
Педагогічна рада:
розглядає важливі за масштабами питання, навчально-виховні і методичні за тематикою, вирішення яких вимагає тривалого періоду часу;
визначає заходи підвищення кваліфікації педагогічних працівників, впровадження в навчально-виховний процес досягнень науки та передового педагогічного досвіду;
заслуховує та обговорює доповіді, звіти директора, його заступників, голів предметно-циклових комісій та окремих викладачів або працівників щодо стану навчально-виховної та методичної роботи в Коледжу;
обговорює плани роботи Коледжу, інформацію і звіти від працівників, заходи на виконання Указів Президента, наказів міністерств та місцевих органів влади з питань освіти і культури;
ухвалює рішення про створення гуртків, студій, команд, клубів та інших об’єднань студентів, допуск їх до екзаменаційної сесії, переведення на наступний курс, видачу дипломів про вищу освіту;
розглядає інші питання діяльності педагогічних працівників.
Члени педагогічної ради мають право виносити на її розгляд актуальні питання навчально-виховного процесу. Кількість засідань педагогічної ради визначається їх доцільністю, але не менше ніж раз на два місяці.
Педагогічна рада приймає рішення, яке вводиться в дію наказом директором Коледжу.
Засідання педагогічної ради є правомочним якщо на засіданнях ради присутні не менше двох третин її членів.
4.11. Методична рада – колегіальний орган, який об’єднує працівників, безпосередньо зайнятих у навчально-виховному процесі: заступники директора, голови предметно-циклових комісій, завідуючий бібліотекою. Методична рада створюється з метою вдосконалення якості навчання і виховання, підвищення професійної кваліфікації і педагогічної майстерності викладачів. Головою методичної ради є заступник директора з навчальної роботи.
Функції методичної ради:
обговорення і підготовка рекомендацій з питань навчально-виховної і методичної роботи;
видання рекомендацій щодо впровадження в навчальний процес ефективних форм і методів навчання;
постійне вивчення і широке розповсюдження передового досвіду викладачів Коледжу та інших навчальних закладів.
5. Органи громадського самоврядування
5.1. Вищим колегіальним органом громадського самоврядування Коледжу є загальні збори трудового колективу, включаючи виборних представників з числа осіб, які навчаються в Коледжі.
У вищому колегіальному органі громадського самоврядування повинні бути представлені всі категорії учасників освітнього процесу Коледжу. При цьому не менш як 75 відсотків загальної чисельності членів виборного органу повинні становити педагогічні працівники, які працюють в Коледжі на постійній основі, і не менш як 15 відсотків - виборні представники з числа осіб, які навчаються в Коледжі.
Вищий колегіальний орган громадського самоврядування скликається не рідше ніж один раз на рік.
5.2. Загальні збори трудового колективу:
погоджують Статут Коледжу, а також зміни до нього;
здійснюють вибори директора Коледжу в порядку, визначеному Законом України “Про вищу освіту”.
вносять подання власнику про дострокове розірвання контракту з директором Коледжу;
щорічно заслуховують звіт директора Коледжу та оцінюють його діяльність;
обирають комісію з трудових спорів відповідно до Кодексу законів про працю України;
затверджують Правила внутрішнього розпорядку Коледжу;
затверджують Положення про органи студентського самоврядування;
розглядають інші питання діяльності Коледжу.
5.3. В Коледжі діє студентське самоврядування, яке є невід’ємною частиною громадського самоврядування Коледжу. Студентське самоврядування - це право і можливість студентів вирішувати питання навчання і побуту, захисту прав та інтересів студентів, а також брати участь в управлінні Коледжем.
Усі студенти, які навчаються в Коледжі, мають рівні права та можуть обиратися та бути обраними в робочі, дорадчі, виборні та інші органи студентського самоврядування.
Студентське самоврядування здійснюється студентами безпосередньо і через органи студентського самоврядування, які обираються шляхом прямого таємного голосування студентів. Органи студентського самоврядування можуть мати різноманітні форми (парламент, сенат, старостат, студентський ректорат, студентські деканати, студентські ради тощо). Студентське самоврядування здійснюється на рівні студентської групи, курсу Коледжу.
У своїй діяльності органи студентського самоврядування керуються законодавством, Статутом Коледжу та Положенням про студентське самоврядування Коледжу.
5.4. Органи студентського самоврядування:
беруть участь в управлінні Коледжем у порядку, встановленому законодавством та цим Статутом;
беруть участь в обговоренні та вирішенні питань удосконалення освітнього процесу, науково-дослідної роботи, призначення стипендій, організації дозвілля, оздоровлення, побуту та харчування;
проводять організаційні, просвітницькі, наукові, спортивні, оздоровчі та інші заходи;
беруть участь у заходах (процесах) щодо забезпечення якості вищої освіти;
захищають права та інтереси студентів, які навчаються в Коледжі;
делегують своїх представників до робочих, консультативно-дорадчих органів;
приймають акти, що регламентують їх організацію та діяльність;
беруть участь у вирішенні питань забезпечення належних побутових умов проживання студентів у гуртожитках та організації харчування студентів;
розпоряджаються коштами та іншим майном, що перебувають на балансі та банківських рахунках органів студентського самоврядування;
вносять пропозиції щодо змісту навчальних планів і програм;
вносять пропозиції щодо розвитку матеріальної бази Коледжу, у тому числі з питань, що стосуються побуту та відпочинку студентів;
мають право оголошувати акції протесту;
виконують інші функції, передбачені законодавством та Положенням про студентське самоврядування Коледжу.
5.5. За погодженням з органом студентського самоврядування Коледжу приймаються рішення про:
відрахування студентів з Коледжу (за виключенням відрахування студента за власним бажанням) та їх поновлення на навчання;
переведення осіб, які навчаються в Коледжі за державним замовленням, на навчання за контрактом за рахунок коштів фізичних (юридичних) осіб;
переведення осіб, які навчаються в Коледжі за рахунок коштів фізичних (юридичних) осіб, на навчання за державним замовленням;
призначення заступника директора з навчальної роботи, заступника директора з виховної роботи;
поселення осіб, які навчаються в Коледжі, у гуртожиток і виселення їх із гуртожитку (за виключенням виселення студенту з гуртожитку у зв’язку з відрахуванням за власним бажанням);
затвердження правил внутрішнього розпорядку Коледжу в частині, що стосується осіб, які навчаються;
діяльність студентських організацій, гуртків тощо.
5.6. Вищим органом студентського самоврядування є загальні збори (конференція) студентів, які:
ухвалюють Положення про студентське самоврядування Коледжу, визначають структуру, повноваження та порядок проведення прямих таємних виборів представницьких та виконавчих органів студентського самоврядування;
заслуховують звіти представницьких, виконавчих і контрольно-ревізійних органів студентського самоврядування, дають їм відповідну оцінку;
затверджують процедуру використання майна та коштів органів студентського самоврядування, підтримки студентських ініціатив на конкурсних засадах;
затверджують річний кошторис витрат (бюджет) органів студентського самоврядування, вносять до нього зміни та доповнення, заслуховують звіт про його виконання;
обирають контрольно-ревізійну комісію з числа студентів для здійснення поточного контролю за станом використання майна та виконання бюджету органів студентського самоврядування.
5.7. Адміністрація Коледжу не має права втручатися в діяльність органів студентського самоврядування.
Директор Коледжу забезпечує належні умови для діяльності органів студентського самоврядування (надає приміщення, меблі, оргтехніку, забезпечує телефонним зв’язком, постійним доступом до Інтернету, відводить місця для встановлення інформаційних стендів тощо), про що укладається відповідна угода.
6. Організація навчально-виховного процесу
6.1. Організація навчально-виховного процесу в Коледжі базується на законах України «Про освіту», «Про вищу освіту», «Про професійну освіту», вимогах до державних стандартів вищої освіти, інших актах законодавства України з питань освіти.
Навчально-виховний процес забезпечує можливість:
здобуття особою знань, умінь і навичок у гуманітарній, соціальній, природничій, культурній сферах;
інтелектуального, морального, духовного, естетичного і фізичного розвитку особи, що сприяє формуванню знаючої, вмілої та вихованої особистості.
6.2. Навчання в Коледжі здійснюється за денною (очною) формою.
6.3. Зміст освіти визначається освітньо-професійною програмою підготовки, навчальними програмами дисциплін, іншими нормативними актами органів державного управління освітою.
Освітньо-професійні програми підготовки затверджуються Міністерством освіти і науки України.
6.4. Основним нормативним документом, що визначає організацію навчального процесу в Коледжі, є навчальний план. Навчальні плани визначають графік навчального процесу, перелік, послідовність та час вивчення навчальних дисциплін, форми навчальних занять та термін їх проведення, а також форми проведення підсумкового контролю.
6.5. Навчальний процес в Коледжі здійснюється в таких формах: навчальні заняття, самостійна робота студентів, практична підготовка, контрольні заходи.
Основними видами навчальних занять в Коледжі є:
лекція (групова форма заняття);
семінар (групова форма заняття);
індивідуальне заняття.
Самостійна робота студентів регламентується навчальним планом і становить від однієї третини до двох третин загального обсягу навчального часу студента, відведеного для вивчення конкретної дисципліни.
6.6. Контрольними заходами оцінюється засвоєння студентами навчального матеріалу.
Контрольні заходи включають:
поточний контроль, який здійснюється під час проведення групових та індивідуальних занять і має на меті перевірку рівня підготовки студента до виконання конкретної роботи;
підсумковий контроль, який проводиться з метою оцінки результатів навчання на певному освітньому, освітньо-кваліфікаційному рівні або на окремих його завершальних етапах.
Підсумковий контроль включає семестровий контроль (екзамен, диференційований залік або залік з конкретної навчальної дисципліни) та Державну атестацію студента.
Екзамени складаються студентами в період екзаменаційних сесій, передбачених навчальним планом, і проводяться згідно з розкладом, який доводиться до відома викладачів і студентів не пізніше, як за місяць до початку сесії.
6.7. Студент вважається допущеним до семестрового контролю з конкретної навчальної дисципліни (екзамену, диференційованого заліку або заліку), якщо він виконав усі види робіт, передбачені навчальними планами з цієї навчальної дисципліни. Результати складання екзаменів і диференційованих заліків оцінюються: «відмінно», «добре», «задовільно», «незадовільно», а заліків – «зараховано», «не зараховано» і вносяться в екзаменаційну відомість та залікову книжку студента.
Студенти, які одержали під час сесії більше двох незадовільних оцінок, відраховуються з Коледжу. Студентам, які одержали дві незадовільні оцінки, дозволяється ліквідувати академічну заборгованість до початку наступного навчального семестру. Повторне складання екзаменів допускається не більше двох разів з кожної дисципліни: один раз – викладачу, другий – комісії, яка створюється заступником директора з навчальної роботи. Студенти, які не з’явились на екзамен без поважних причин, вважаються такими, що одержали незадовільну оцінку.
6.8. Державна атестація студентів здійснюється державною екзаменаційною кваліфікаційною комісією після завершення навчання з метою встановлення фактичної відповідності рівня освітньої підготовки вимогам освітньо-кваліфікаційної характеристики.
Державна атестація здійснюється відкрито і гласно. Атестація проводиться у формі іспиту.
До складу державної екзаменаційної кваліфікаційної комісії (далі – ДЕКК) входять: Голова комісії – викладач з числа науково-педагогічного колективу мистецького вищого навчального закладу України першого, другого, третього або наукового рівня освіти (за особистої згоди та за згоди керівництва відповідного ВНЗ), заступник Голови - директор, секретар комісії - заступник директора з навчальної роботи, члени комісії - голови предметно-циклових комісій, якщо вони є фахівцями з даної спеціальності, викладачі, які формують профіль підготовки фахівців. До складу комісії можуть входити представники трудових колективів, які замовляли спеціалістів.
Персональний склад ДЕКК затверджується директором Коледжу не пізніше, як за місяць до початку роботи комісії.
До складання державного іспиту допускаються студенти, які виконали всі вимоги навчального плану.
Результати складання державного іспиту визначаються оцінками: «відмінно», «добре», «задовільно», «незадовільно».
Студенту, який склав атестаційний іспит відповідно до вимог освітньо-професійної програми підготовки, рішенням державної екзаменаційної кваліфікаційної комісії присвоюється освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста певної спеціальності і видається диплом державного зразка.
Студенту, який отримав підсумкові оцінки «відмінно» не менше як з 75% всіх навчальних дисциплін та індивідуальних занять, передбачених навчальним планом, а з інших навчальних дисциплін та індивідуальних занять – оцінки «добре», склав атестаційні іспити з оцінкою «відмінно», видається диплом з відзнакою.
Студент, який не склав Державного атестаційного іспиту, допускається до повторного складання іспитів протягом трьох років після закінчення навчання в Коледжі за умови самостійної підготовки.
7. Права та обов'язки учасників навчально-виховного процесу
7.1. Права та обов'язки учасників навчально-виховного процесу визначаються відповідно до законів України «Про освіту», «Про вищу освіту».
Учасниками навчально-виховного процесу є:
педагогічні працівники;
особи, які навчаються в Коледжі;
інші працівники Коледжу.
7.2. Педагогічні працівники – особи, які за основним місцем роботи в Коледжі провадять навчальну, методичну та організаційну діяльність.
Посади педагогічних працівників можуть займати особи із повною вищою освітою відповідного напряму (галузі знань).
Основними посадами педагогічних працівників в Коледжі є:
викладач;
концертмейстер;
заступник директора з навчальної роботи;
заступник директора з виховної роботи;
директор.
Педагогічні працівники призначаються на посаду директором Коледжу на конкурсній основі, на умовах, передбачених законодавством України.
До посад, на яких поширюється дія Закону України «Про вищу освіту» в частині прийняття на роботу на конкурсній основі відносяться:
завідувач бібліотекою;
бібліотекар.
Педагогічні працівники Коледжу підлягають атестації у порядку, встановленому законодавством. За результатами атестації визначається відповідність працівників займаній посаді, присвоюються кваліфікаційні категорії, педагогічні звання.
Перелік кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників, порядок їх присвоєння визначається Кабінетом Міністрів України.
7.3. Педагогічні працівники Коледжу мають право:
на академічну свободу, що реалізується в інтересах особи, суспільства та людства загалом;
на академічну мобільність для провадження професійної діяльності;
на захист професійної честі та гідності;
брати участь в управлінні Коледжем, у тому числі обирати та бути обраним до вищого органу громадського самоврядування Коледжу;
обирати методи та засоби навчання, що забезпечують високу якість навчального процесу;
на забезпечення створення відповідних умов праці, підвищення свого професійного рівня, організацію відпочинку та побуту, встановлених законодавством, актами Коледжу, умовами індивідуального трудового договору та колективного договору;
безоплатно користуватися бібліотечними, інформаційними ресурсами, послугами навчальних, спортивних, культурно-освітніх підрозділів Коледжу;
на захист права інтелектуальної власності;
на підвищення кваліфікації та стажування не рідше одного разу на п’ять років;
брати участь в об’єднаннях громадян;
на соціальне та пенсійне забезпечення в установленому законодавством порядку.
Педагогічні працівники мають інші права, передбачені законами України та Статутом Коледжу.
7.4. Педагогічні працівники зобов'язані:
забезпечувати викладання на високому теоретичному і методичному рівні навчальних дисциплін відповідної освітньої програми за спеціальністю;
підвищувати професійний рівень, педагогічну майстерність;
дотримуватися норм педагогічної етики, моралі, поважати гідність осіб, які навчаються в Коледжі, прищеплювати їм любов до України, виховувати їх у дусі українського патріотизму і поваги до Конституції України та державних символів України;
розвивати в осіб, які навчаються в Коледжі, самостійність, ініціативу, творчі здібності;
дотримуватись законів України, Статуту, Правил внутрішнього розпорядку Коледжу та інших актів.
Комерційна діяльність співробітників Коледжу з використанням приміщень, обладнання і матеріально-технічних засобів, що належать Коледжу, здійснюється лише за угодою з керівництвом Коледжу та відповідно до законодавства України.
7.5. Керівництво Коледжу забезпечує педагогічним працівникам:
належні умови праці, побуту, відпочинку;
правовий, соціальний, професійний захист;
встановлення посадових окладів та надбавок в межах фонду оплати праці відповідно до законодавства України;
соціальний захист відповідно до законодавства України.
За досягнення високих показників у праці педагогічні працівники та працівники Коледжу у встановленому порядку можуть бути заохочені:
представленням до державних нагород;
присвоєнням почесних звань;
державними преміями, грамотами;
іншими видами морального та матеріального заохочення.
7.6. Педагогічні працівники Коледжу підвищують кваліфікацію та проходять стажування в Україні.
Коледж забезпечує підвищення кваліфікації та стажування педагогічних працівників не рідше ніж один раз на п’ять років зі збереженням середньої заробітної плати.
7.7. Робочий час педагогічного працівника включає час виконання ним навчальної, методичної, організаційної роботи та інших трудових обов’язків.
Ставка навчального навантаження педагогічного працівника становить 720 годин на рік. Ставка навчальних годин концертмейстера становить 960 годин на рік.
Додаткові години навчального навантаження при їх наявності педагогічним працівникам встановлюються за їх згодою та за погодженням з профспілковим комітетом Коледжу з відповідною оплатою згідно із законодавством України.
Графік робочого часу викладача визначається розкладом навчальних занять, розкладом (графіком) методичних, виховних та контрольних заходів та іншими видами робіт, передбачених індивідуальним робочим планом викладача. Викладач зобов’язаний дотримуватися встановленого йому графіка робочого часу.
7.8. Особами, які навчаються в Коледжі, є студенти.
Прийом осіб на навчання до Коледжу здійснюється на конкурсній основі відповідно до їх здібностей. Умови конкурсу мають забезпечувати дотримання прав громадян у галузі освіти.
Поза конкурсом, а також за цільовими направленнями до Коледжу зараховуються особи у випадках і порядку, передбаченому Умовами прийому до вищих навчальних закладів України та Правилами прийому до Коледжу на навчальний рік.
Прийом на навчання в Коледж проводиться відповідно до Правил прийому в Коледж, які розробляються Приймальною комісією Коледжу відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України, схвалюються на педагогічній раді та затверджуються директором Коледжу.
7.9. Студенти Коледжу мають право на:
вибір форми навчання під час вступу до Коледжу;
безпечні і нешкідливі умови навчання, праці та побуту;
трудову діяльність у позанавчальний час;
додаткову оплачувану відпустку у зв’язку з навчанням за основним місцем роботи, скорочений робочий час та інші пільги, передбачені законодавством для осіб, які поєднують роботу з навчанням;
безоплатне користування бібліотеками, інформаційними фондами, навчальною, науковою та спортивною базами Коледжу;
безоплатне забезпечення інформацією для навчання у доступних форматах з використанням технологій, що враховують обмеження життєдіяльності, зумовлені станом здоров’я (для осіб з особливими освітніми потребами), в разі, якщо стан здоров’я дозволяє студенту виконати умови навчального плану;
користування виробничою, культурно-освітньою, побутовою, оздоровчою базами Коледжу у встановленому порядку;
забезпечення гуртожитком на строк навчання у порядку, встановленому законодавством;
участь у науково-дослідних, методичних та практичних конференціях, симпозіумах, виставках, конкурсах, фестивалях, представлення своїх робіт для публікації;
участь у заходах з освітньої, наукової, науково-дослідної, спортивної, мистецької, громадської діяльності, що проводяться в Україні та за кордоном, у встановленому законодавством порядку;
участь в обговоренні та вирішенні питань удосконалення навчального процесу, науково-дослідної, методичної та практичної, творчої роботи, призначення стипендій, організації дозвілля, побуту, оздоровлення;
внесення пропозицій щодо умов і розміру плати за навчання;
участь у громадських об’єднаннях;
участь у діяльності органів громадського самоврядування, органів студентського самоврядування Коледжу;
вибір навчальних дисциплін у межах, передбачених відповідною освітньою програмою та робочим навчальним планом, в обсязі, що становить не менш як 25 відсотків загальної кількості кредитів ECTS, передбачених для даного рівня вищої освіти;
навчання одночасно за декількома освітніми програмами, а також у декількох вищих навчальних закладах, за умови отримання тільки однієї вищої освіти за кожним ступенем за кошти державного (місцевого) бюджету;
академічну мобільність, у тому числі міжнародну;
отримання соціальної допомоги у випадках, встановлених законодавством;
зарахування до страхового стажу відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" періодів навчання на денній формі навчання у вищих навчальних закладах, аспірантурі, докторантурі, клінічній ординатурі, інтернатурі, резидентурі, за умови добровільної сплати страхових внесків;
академічну відпустку або перерву в навчанні із збереженням окремих прав здобувача вищої освіти, а також на переведення до іншого навчального закладу та поновлення навчання у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки;
участь у формуванні індивідуального навчального плану;
моральне та/або матеріальне заохочення за успіхи у навчанні, творчому житті, дослідній, методичній та громадській роботі, за мистецькі та спортивні досягнення тощо;
захист від будь-яких форм експлуатації, фізичного та психічного насильства;
безоплатне проходження практики в установах, закладах та організаціях, а також на оплату праці під час виконання виробничих функцій згідно із законодавством;
канікулярну відпустку тривалістю не менш як вісім календарних тижнів на навчальний рік;
оскарження дій органів управління Коледжу та їх посадових осіб та педагогічних працівників;
спеціальний навчально-реабілітаційний супровід та вільний доступ до інфраструктури Коледжу відповідно до медико-соціальних показань за наявності обмежень життєдіяльності, зумовлених станом здоров’я.
Студенти Коледжу мають право на отримання стипендій, призначених юридичними та фізичними особами, які направили їх на навчання, а також інших стипендій відповідно до законодавства України.
7.10. Студенти Коледжу зобов'язані:
дотримуватися вимог законодавства, Статуту та Правил внутрішнього розпорядку Коледжу;
виконувати вимоги з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії, протипожежної безпеки, передбачені відповідними правилами та інструкціями;
виконувати вимоги освітньої програми;
дбайливо ставитись до майна Коледжу;
додержуватися моральних, етичних норм;
систематично і глибоко оволодівати знаннями, практичними навичками, професійною майстерністю, підвищувати загальний культурний рівень;
відвідувати заняття, передбачені навчальним планом, вчасно інформувати керівництво Коледжу в разі неможливості з поважних причин відвідувати заняття, складати (перескладати) заліки, іспити, виконувати контрольні роботи тощо.
7.11. Підставами для відрахування студента з Коледжу є:
завершення навчання за відповідною освітньою програмою;
власне бажання;
переведення до іншого навчального закладу;
невиконання навчального плану;
порушення умов договору (контракту), укладеного між Коледжем та особою, яка навчається, або фізичною (юридичною) особою, яка оплачує таке навчання;
інші випадки, передбачені законодавством.
7.12. Студент має право на перерву у навчанні у зв’язку з обставинами, які унеможливлюють виконання освітньої програми (за станом здоров’я, призовом на строкову військову службу у разі втрати права на відстрочку від неї, особливими сімейними обставинами тощо). Таким особам надається академічна відпустка в установленому порядку. Навчання чи стажування в освітніх і наукових установах (у тому числі іноземних держав) може бути підставою для перерви у навчанні, якщо інше не передбачено міжнародними актами чи договорами між вищими навчальними закладами.
Поновлення на навчання осіб, які відраховані з Коледжу, здійснюються переважно під час канікул.
7.13. Особи, які навчаються в Коледжі, можуть бути переведені з:
одного вищого навчального закладу до іншого вищого навчального закладу;
одного напрямку підготовки на інший напрям підготовки в межах однієї галузі знань;
однієї спеціальності (спеціалізації) на іншу спеціальність (спеціалізацію) в межах одного напряму (спеціальності) підготовки;
Переведення здійснюється за умови відповідності навчальних планів та програм, виконання навчального плану.
7.14. Порядок відрахування, переривання навчання, поновлення і переведення осіб, які навчаються в Коледжі, а також порядок надання їм академічної відпустки визначаються положенням, затвердженим центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.
7.15. Випускники Коледжу вільні у виборі місця роботи.
Якщо випускник Коледжу навчався на кошти третьої особи, його працевлаштування здійснюється відповідно до укладеної між ними угоди.
7.16. Права та обов’язки заступників директора, керівників методичних структурних підрозділів визначаються директором Коледжу відповідно до функцій, які вони виконують, передбачених посадовими інструкціями.
7.17. Додаткові права та обов’язки педагогічних працівників, обслуговуючого персоналу та студентів встановлюються Колективним договором.
8. Майно та кошти Коледжу
8.1. За Коледжем, з метою забезпечення діяльності, передбаченої цим Статутом, закріплюються на правах оперативного управління будівлі, споруди, а також інше необхідне майно.
8.2. Майно Коледжу складають основні фонди (приміщення, обладнання тощо), оборотні кошти, а також інші цінності, вартість яких відображається у самостійному балансі.
Майно Коледжу є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст, що знаходиться в управлінні Донецької обласної ради і закріплюється за ним на праві оперативного управління. Коледж відповідно до законодавства України здійснює володіння, користування і розпорядження майном.
Майно Коледжу, що забезпечує його статутну діяльність, не може бути предметом застави, а також не підлягає вилученню або передачі у власність юридичним і фізичним особам, крім випадків передбачених законодавством. Збитки, завдані Коледжу внаслідок порушення його майнових прав іншими юридичними і фізичними особами, відшкодовуються відповідно до чинного законодавства.
Розширення, оновлення, реконструкція основних фондів здійснюється за рахунок бюджетних та власних коштів Коледжу за погодженням з управлінням культури і туризму Донецької обласної державної адміністрації відповідно до кошторису витрат.
Коледж має право передавати рухоме та нерухоме майно в оренду юридичним і фізичним особам у встановленому порядку.
Коледж має право списувати майно з балансу у встановленому порядку.
8.3. Джерелами формування майна Коледжу є:
кошти обласного бюджету;
надходження від плати за послуги, що надаються Коледжем згідно із законодавством, у тому числі плата за оренду майна;
благодійні внески, гранти та дарунки;
інші джерела власних надходжень Коледжу відповідно до чинного законодавства України.
Фінансування Коледжу здійснюється за рахунок коштів обласного бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством.
8.4. Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників учасників, членів Коледжу, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), органів управління та інших, пов’язаних з ними осіб.
8.5. Доходи (прибутки) Коледжу використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Коледжу, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених цим Статутом.
8.6. Розмір плати за навчання або за надання додаткових освітніх послуг встановлюється у договорі, який укладається між Коледжем та особою, яка навчатиметься, або юридичною особою і не може змінюватися протягом усього строку навчання. Плата встановлюється у грошовій одиниці України – гривні.
8.7. Коледж здійснює володіння, користування землею та іншими природними ресурсами згідно з чинним законодавством. Вилучення (викуп), добровільна відмова від права користування земельною ділянкою, на якій розташований Коледж, здійснюється за погодженням з обласною радою.
8.8. Відповідно до законодавства України Коледж має право встановлювати працівникам доплати за суміщення професій (посад), розширення зони обслуговування чи збільшення обсягів виконуваних робіт, а також за виконання поряд з основною роботою обов’язків тимчасово відсутніх працівників згідно із законодавством України і в межах фонду заробітної плати.
8.9. Форми і системи оплати праці, умови і показники преміювання працівників Коледжу, порядок встановлення надбавок за високі досягнення у праці або на період виконання особливо важливих робіт, а також порядок встановлення і скасування підвищених посадових окладів, стипендій, доплат для працівників визначаються законодавством України.
8.10. Відносини Коледжу з іншими установами, організаціями, підприємствами і громадянами в усіх сферах діяльності здійснюються шляхом укладання договорів.
9. Порядок звітності та контролю за провадженням фінансово-господарської діяльності
9.1. Коледж відповідно до Бюджетного кодексу України, Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та інших нормативно-правових актів складає форми місячної, квартальної та річної звітності та надає їх до обласної державної адміністрації, Головного управління Державної казначейської служби України в Донецької області, органів Державного комітету статистики, Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування, Державної фіскальної служби України.
9.2. Коледж обслуговується бухгалтерією Коледжу, яка здійснює оперативний бухгалтерський та фінансовий облік роботи, веде статистичну звітність згідно з установленими нормами, подає її у встановленому порядку до органів, яким законодавством України надано право контролю за відповідними напрямами діяльності.
9.3. Контроль за фінансово-господарською діяльністю Коледжу здійснюють уповноважені на це органи.
9.4. Директор та головний бухгалтер Коледжу несуть персональну відповідальність за використання коштів, достовірність і своєчасність подання фінансової звітності відповідно до законодавства України.
9.5. Аудит діяльності Коледжу здійснюється згідно із законодавством України.
10. Порядок реорганізації та ліквідації Коледжу
10.1. Припинення діяльності Коледжу здійснюється шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділу, перетворення) та ліквідації.
10.2. Реорганізація та ліквідація Коледжу здійснюється:
за рішенням обласної ради;
на підставі рішення господарського суду.
10.3. У разі припинення діяльності Коледжу (у результаті його ліквідації, злиття, поділу, виділу, приєднання або перетворення) його активи передаються одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду, або зараховуються до доходу бюджету.
10.4. Ліквідація Коледжу здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється органом, що прийняв рішення про ліквідацію. З моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження щодо управління Коледжем.
10.5. Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно Коледжу. Виявляє його дебіторів і кредиторів, розраховується з ними, складає ліквідаційний баланс і представляє його органу, який призначив ліквідаційну комісію. Ліквідаційна комісія вживає заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості.
Кредитори та інші юридичні особи, які перебувають у договірних відносинах з Коледжем, що ліквідується, повідомляються про його ліквідацію у письмовій формі.
10.6. У випадку реорганізації права та зобов’язання Коледжу переходять до правонаступників відповідно до чинного законодавства України.
10.7 Під час ліквідації та реорганізації Коледжу вивільнюваним працівникам та особам, що навчаються, гарантується додержання їх прав та інтересів відповідно до законодавства України про працю.
11. Порядок внесення змін та доповнень до Статуту
11.1. Зміни та доповнення до Статуту вносяться в порядку, встановленому для його затвердження.
11.2. Всі зміни та доповнення до цього Статуту є його невід’ємною частиною.
Статут підготовлено Бахмутським коледжем мистецтв імені Івана Карабиця спільно з управлінням культури і туризму облдержадміністрації.
Статут погоджено загальними зборами трудового колективу (протокол № 2 від «20» вересня 2016 року)
Стутут затведжено Розпорядженням голови Донецької облдержадміністрації 01 квітня 2004 року № 154 (в редакції розпорядження голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 08.12.2016 № 1124)