top of page

1. Загальнi положення

 

1.1 Biдпoвiднo дo Кoнcтитyцii Укpaїни гpoмaдяни мaють пpaвo нa пpaцю, тoбтo нa oдepжaння гapaнтoвaнoi poбoти з oплaтoю пpaцi вiдпoвiднo дo її кiлькocтi тa якocтi i нe нижчe вcтaнoвлeнoгo дepжaвoю мiнiмaльнoгo poзмipy, включaючи пpaвo нa вибip пpoфeciї, poдy зaнять i poбoти вiдпoвiднo дo пoкликaння, здiбнocтeй, пpoфeciйнoi пiдгoтoвки, ocвiти тa ypaxyвaнням cycпiльниx пoтpeб.

 

1.2 B AMY iм.I.Карабиця (далi - АМУ або училище) тpyдoвa диcциплiнa гpyнтyєтьcя нa cвiдoмoмy i cyмлiннoмy викoнaннi всiма пpaцiвникaми cвoїx тpyдoвиx oбoв'язкiв i є нeoбxiднoю yмoвoю opгaнiзaцiї eфeктивнoї пpaцi i нaвчaльнoгo пpoцecy.

 

1.3 Tpyдoвa диcциплiнa зaбeзпeчyєтьcя мeтoдaми пepeкoнaння тa зaoxoчeння дo cyмлiннoї пpaцi, контролю над її додержанням. Дo пopyшникiв диcциплiни зacтocoвyютьcя зaxoди диcциплiнapнoгo тa гpoмaдcькoгo впливy.

 

1.4 Данi Пpaвилa внутрiшнього розпорядку (далi - Правила або ПВР) пoшиpюютьcя нa ycix пpaцiвникiв AMУ, в тому числi на тих, що працюють по сумiсництву або за термiновою трудовою угодою (договором).

 

1.5 Meтoю даниx Пpaвил є визнaчeння oбoв'язкiв пeдaгoгiчниx тa iншиx категорiй пpaцiвникiв AMУ, регулювання внyтpiшнього poзпopядку в yчилищi, що пepeдбaчeний нopмaми, якi iснують для Вищого навчального закладу України I рiвня акредитацiї, що готує фахiвцiв (молодших спецiалiстiв) з Напряму "Мистецтво", спецiалiзацiї "Музичне мистецтво".

 

1.6 Данi Правила зaтвepджyє тpyдoвий кoлeктив AMУ зa спiльним пoдaнням директора, як представника адмiнiстрацiї та пpoфcпiлкoвoгo кoмiтeтy, як представника трудового колективу.

 

1.7 Затвердження Правил оформлюється протоколом, що е обов'язковим додатком N1 до даних Правил.

 

1.8 Термiн дiї Правил не обмежений. Чиннiсть ПВР втрачається лише в разi прийняття нових.

 

1.9 Уci питaння, пoв'язaнi iз зacтocyвaнням Пpaвил, poзв'язyє директор AMУ в мeжax нaдaниx йoмy пoвнoвaжeнь.

 

1.10 У випaдкax, пepeдбaчeниx чинним зaкoнoдaвcтвoм, питaння poзв'язyться директором cпiльнo aбo зa пoгoджeнням з пpoфcпiлкoвим кoмiтeтoм та iншими, юридично оформленими об'єднаннями працiвникiв училища, дiючими спiльно.

 

1.11 Спорнi питання, пов'язанi iз застосуванням Правил, розв'язуються у вiдповiдностi до КЗпП Украiни, Закону Украiни "Про порядок вирiшення трудових спорiв".

 

2. Порядок прийняття працiвникiв.

 

2.1 Працівники АМУ приймаються на роботу за трудовими договорами (контрактами) відповідно до чинного законодавства.

 

2.2 При прийнятті на роботу керівник зобов'язаний зажадати від особи, що працевлаштовується:

а) подання трудової книжки, оформленої у встановленому порядку (трудову книжку працiвника може бути заведено в училищi лише в разi, коли працiвник працевлаштовуеться вперше в життi);

б) пред'явлення паспорту громадянина Украiни. В разi його вiдсутностi єдиним документом, що дає право на працевлаштування є документ, що офiцiйно замiняє паспорт.

Війсковослужбовці, звільнені із Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Прикордонних військ України, Цивільної оборони України, Управління охорони вищих посадових осіб України, інших військових формувань, створених відповідно до законодавства України, та військовослужбовці, звільнені із Збройних Сил колишнього Союзу РСР і Збройних Сил держав учасниць СНД, пред'являють вийськовий квиток.

в) Диплому або іншого документу про освіту, що дає право працювати у ВНЗ Украiни I рiвня акредитацii вiдповiдно до Законiв Украiни "Про освiту" та "Про вищу освiту" (для викладачiв).

Особи, які влаштовуються на iншi види роботи, що вимагають спеціальних знань, зобов'язані подати відповідні документи про освіту чи професійну підготовку (диплом, атестат, посвідчення), копії яких завіряються директором АМУ і залишаються в особовій справі працівника.

г) медичний висновок (санитарну книжку, довiдку) встановленого зразку про відсутність протипоказань для роботи в училищі.

д) копiю персонального iдентифiкацiйного коду.

е) заяву на iм'я директора (пишется власноруч).

ж) автобiографiю (пишется власноруч).

з) довiдку з основного мiсця роботи (в разi працевлаштування за сумiсництвом).

і) фотокартку (паспортного формату).

к) копію свідоцтва про шлюб (в разі одруження).

л) результати попередньої атестації (для викладачів).

м) копію документу про підвищення кваліфікації (для викладачів).

 

2.3 Надання неповного комплекту документiв не дає права на працевлаштування в АМУ.

 

2.4 Надання завiдомо невiрних даних або iх фальсифiкацiя карається законодавством Украiни та є приводом для подальшого звiльнення працiвника.

 

2.5 Забороняється вимагати від осіб, що працевлаштовуються, відомості про їх партійну та національну приналежність, походження, а також документи, подання яких не передбачено чинним законодавством.

 

2.6 Прийняття на роботу оформлюється наказом, що оголошується працівнику під розпис.

 

2.7 Приймаючи працівника (або в разi переводу його в установленому порядку на іншу роботу), директор повинен:

- ознайомити його пiд розпис з наказом про прийняття на роботу (або перевод);

- визначити функцiональнi обов'язки працівника та умови праці;

- обумовити наявність на робочому місці, небезпечних і шкідливих виробничих факторів та можливі наслідки їх впливу на здоров'я;

- роз'яснити права працівника на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до чинного законодавства і колективного договору;

- ознайомити працівника з Правилами внутрішнього розпорядку та Колективним договором;

- визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами;

- органiзувати інструктаж працівника з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці та противопожежної безпеки.

 

2.8 Працiвник, що працевлаштовуеться, зобов'язаний в найближчi термiни надати повний комплект необхiдних документiв та протягом першої робочої доби пройти необхiднi iнструктажi.

 

3. Порядок звiльнення працiвника (припинення трудового договору)

 

3.1 Припинення трудового договору та звiльнення працiвника з роботи з ініціативи директора може мати місце лише на підставах, передбачених чинним законодавством та умовами, передбаченими в трудовому договорi (контракті).

 

3.2 Звільнення педагогічних працівників у зв'язку із скороченням обсягу роботи може мати місце тільки в кінці навчального року.

З цiєї причини першочергово пiдлягають звiльненню соцiально захищенi громадяни України, тобто тi, що мають стабiльний доход, не залежний вiд роботи в АМУ.

 

3.3 Звільнення педагогічних працівників за порушення ПВР, за результатами атестації, у випадку ліквідації училища, скорочення кількості або штату працівників здійснюється у відповідності з чинним законодавством.

 

3.4 Припинення трудового договору за iнiцiативи працiвника допускається за умови надання останнiм обгрунтованого пояснення причин, викладених в заявi на iм'я директора.

 

3.5 В разi, коли припинення трудового договору за iнiцiативи працiвника може суттєво вплинути на впровадження навчального процесу, директор взмозi вiдкласти розiрвання трудового договору на термiн не бiльший, нiж 2 робочих тижнi для подбору замiни працiвнику, що звiльняеться.

 

3.6 Припинення трудового договору оформлюється наказом та доводиться працiвнику (працiвникам) пiд розпис.

 

3.7 Директор зобов'язаний в день звільнення забезпечити видання працівникові, а працiвник отримати належно оформлену трудову книжку.

 

3.8 Розрахунок з працiвником, що звiльнений, проводиться у відповідності до чинного законодавства, в термiни, передбаченi Колективним договором.

 

3.9 Днем звільнення вважається останній день роботи.

 

4. Трудовi книжки

 

4.1 На штатних працiвникiв АМУ ведуться трудові книжки.

Ведення трудових книжок здійснюється згідно з інструкцією про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях затвердженої спільним наказом Мінiстерства праці, Мінiстерства юстицii і Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року N58.

 

4.2 На тих, хто працює за сумісництвом, трудові книжки ведуться за основним місцем роботи.

Запис у трудову книжку відомостей про роботу за сумісництвом проводиться за бажанням працівника за місцем основної роботи.

 

4.3 На осіб, які працюють на умовах погодинної оплати, трудова книжка ведеться за умови, якщо ця робота є основною.

 

4.4 Трудові книжки працівників зберігаються як документи суворої звітності.

 

4.5 Відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на директора.

 

4.6 Записи в трудовiй книжцi про прийняття на роботу, причини звільнення, проводяться у відповідності з формулюванням чинного законодавства із посиланням на відповідний пункт, статтю закону.

 

4.7 Записи в трудовiй книжцi про переведення на  iншу роботу, змiну квалiфiкацiйної категорiї, отримання подяки або догани i т.i. проводяться зi вказанням дати, номеру, теми наказу.

 

4.8 Записи в трудовiй книжцi може робити виключно працiвник, на якого дану функцiю покладено наказом.

 

5. Права та обов'язки працiвникiв та директора.

 

5.1 Працiвники АМУ мають право на:

- захист професійної честі, гідності;

- користування всiма пiльгами та привiлеями, що гарантованi державою;

- участь у громадському самоврядуванні;

- користування додатковою відпусткою, вiдповiдно до Закону України "Про вiдпустки" та Колективного договору;

- пільгове забезпечення житлом у порядку, встановленому законодавством;

- індивідуальну трудову діяльність у вiльний вiд основної роботи час;

- надання обгрунтованих пропозицiй адмiнiстрацiї щодо полiпшення роботи училища;

- користування в трудовiй дiяльностi власним допомiжним обладнанням за узгодженням з директором;

- участь в громадських, полiтичних, релiгiйних об'еднаннях, якщо це не суперечить державному законодавству та не впливає на виконання службових (посадових) обов'язкiв;

- iншi права, що не забороненi чинним законодавством.

 

5.1.1 Педагогічні працівники мають право на:

- вільний вибір форм, засобів та методів навчання за погодженням з навчальною частиною;

- виявлення педагогічної ініціативи;

- участь в розробцi навчальних програм;

- творчу дiяльнiсть;

- iншi права педагогiчних працiвникiв Украiни, що не забороненi чинним законодавством.

 

5.2 Працiвники АМУ зобов'язанi:

- працювати сумлінно, виконувати навчальний режим, вимоги і правила внутрішнього розпорядку, дотримуватись трудової дисципліни;

- виконувати вимоги з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії, протипожежної безпеки, передбачені відповідними правилами та інструкціями;

- берегти навчально-матерiальну базу училища;

- у встановлені строки проходити медичний огляд у відповідності з вимогами МОЗ;

- особистим прикладом утверджувати повагу до принципів загальнолюдської моралі: правди, справедливості, відданості, патріотизму, гуманізму, доброти, працелюбства, інших доброчинностей;

- виховувати у студентів бережливе ставлення до майна училища;

- виховувати повагу до батьків, жінки, культурних, духовних, історичних цінностей, державного і соціального устрою, дбайливе ставлення до навколишнього середовища;

- власним прикладом показувати молодi iдеал внутрiшнього свiту та зовнiшнього вигляду культурної людини;

- захищати молодь від будь-яких форм фізичного або психічного насильства, запобігати вживанню ними алкоголю, наркотиків, іншим шкідливим звичкам;

- постійно підвищувати професійний рівень, педагогічну майстерність і загальну культуру.

 

5.2.1 Педагогiчнi працівники училища зобов'язані:

- вчасно проходити факультет підвищення кваліфікації, або iншi форми підвищення кваліфікації;

- вчасно проходити атестацiю;

- забезпечувати умови для засвоєння студентами навчальних програм на рівні обов'язкових державних вимог;

- сприяти розвитку здібностей студентів;

- готувати студентів до свідомого життя в дусі взаєморозуміння, миру, злагоди;

- додержуватись педагогічної етики, моралі;

- поважати гідність студента;

 

5.3 Коло обов'язків (робіт), якi виконує кожен працівник за своєю спеціальністю, кваліфікацією чи посадою, визначається персональними службовими (посадовими) інструкціями та умовами договору (контракту) та доводяться до працiвника пiд розпис одночасно з прийняттям на роботу.

 

5.4 Коло обов'язкiв та права директора, як керiвника училища, визначаються Законом Украiни "Про вищу освiту", роздiл VI, стаття 32.

 

6. Робочий час і його використання.

 

6.1 В АМУ встановлено шостиденний робочий тиждень, відповідно до якого працівникам також встановлено шостиденний робочий тиждень з одним вихідним днем.

 

6.1.1 Графік роботи АМУ: Час початку роботи училища - 7.00. Час початку занять за розкладом - 7.50,. Закінчення занять за розкладом - 19.50, закінчення роботи училища 21.00.

 

6.2 Персональний графік роботи працівників складається у відповідності до вимог КЗпП України, Конституції України, нормативно-правових актів, що регулюють норми робочого часу і після узгодження з інженером з ОП та ТБ училища надаються на затвердження директора.

 

6.3 Розклад групових занять складається заступником директора з навчальної роботи у відповідності до навчальних планів та програм за всіма спеціальностями, з урахуванням вимог законодавчої бази України в галузі освіти та затверджується директором училища.

 

6.3.1 Самостійне внесення змін р розклад групових занять в тому числі за узгодженням із заступником директора з навчальної роботи суворо заборонено і є порушенням ПВР.

 

6.4 Розклад індивідуальних занять (для викладацько-концертмейстерського складу) складаються у відповідності до вимог КЗпП України, Конституції України, Законів України "Про освіту" та "Про вищу освіту", нормативно-правових актів, що регулюють норми робочого часу і після узгодження з навчальною частиною затверджуються директором училища.

 

6.4.1 Розклад індивідуальних занять складається з урахуванням всїх педагогічних та концертмейстерських годин кожного працівника виходячи з розміру річного навантаження та навчальних планів з предметів і не повинен перевищувати кількість щоденних годин, що обумовлена нормативними документами України з охорони праці.

 

6.5 Штатному працівнику за його заявою може бути надана можливість працювати неповний робочий день або неповний робочий тиждень.

 

6.6 Працівники, що працюють за сумісництвом можуть бути залучені до роботи в разі наявності вакансій та отримати трудове навантаження не більш 0,5 ставки незалежно від напрямку виконуваної роботи.

 

6.7 Співробітники, що працюють на умовах внутрішнього сумісництва в разі наявності вакансій з неосновної роботи можуть отримати трудове навантаження не більш 0,5 ставки. Графік роботи в такому випадку складається з урахуванням всіх напрямів роботи працівника.

 

6.8 Співробітникам, що працюють на умовах суміщення професій, графік роботи складається лише з основної роботи.

 

6.9 За поданням профспілкового комітету деяким структурним підрозділам, окремим групам, працівникам може встановлюватись інший час початку і закінчення роботи, що має бути погоджене з інженером з ОП та ТБ та затверджується директором училища.

 

6.10 Працівникам, яким за умовами роботи не може бути додержана встановлена для даної категорії щоденна або тижнева тривалість робочого часу, допускається

за погодженням з профспілковим комітетом запровадження підсумкового обліку робочого часу з тим, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин. Працівники цієї категорії залучаються до роботи в загально-встановлені вихідні та святкові дні. Цей час включається в місячну норму робочого часу. Вихідні дні передбачаються для них графіком роботи. Робота в святкові дні оплачується в цьому випадку в розмірі ординарної годинної або денної ставки понад місячний оклад (ставку). На бажання працівника, який працює в святковий день, йому може бути наданий інший день відпочинку.

 

6.11 Надурочна робота у вихідні та святкові дні не допускається.

 

6.12 Залучення окремих працівників до роботи в установлені для них вихідні дні допускається у виняткових випадках, передбачених законодавством за письмовим наказом керівника з дозволу профспілкового комітету окрім випадків, коли під загрозою є існування училища. Робота у вихідний день може компенсуватися за погодженням сторін наданням іншого дня відпочинку.

 

6.13 Для якісної підготовки до роботи та з метою контролю за виконанням Правил працівник зобов'язаний:

- стати до роботи за 10 хвилин до початку з метою якiсноi підготовки до неi;

- відмітити свій вихід на роботу, а по закінченні робочого дня - вихід з роботи;

- педагогічні працівники повинні вести всі види навчально-методичної та науково-дослідницької роботи відповідно до посади, навчального плану.

- своєчасно повідомляти навчальну частину (для викладачів та концертмейстерів), диспетчера про невихід на роботу зі вказанням причини.

 

6.13.1 При відсутності педагога навчальна частина зобов'язана терміново вжити заходів щодо його заміни.

 

6.14 Під час студентських канікул, що пердбачені навчальним планом та не збігаються з черговою відпусткою, керівник залучає педагогічних працівників до

педагогічної та організаційної роботи в межах часу, що не перевищує їх навчального навантаження до початку канікул.

 

6.15 Робота органів самоврядування училища регламентується Положеннями про відповідні органи, обумовленими Законами "Про освіту", "Про вищу освіту".

 

 6.16 Директор училища залучає педагогічних працівників до чергування в навчальному корпусі і гуртожитку. Графік чергування і його тривалість затверджує директор за погодженням з профспілковим комітетом.

 

6.16.1 Забороняється залучати до чергування у вихідні і святкові дні вагітних жінок і матерів, які мають дітей віком до 3-х років. Жінки, які мають дітей-інвалідів або дітей віком від трьох до чотирнадцяти років, не можуть залучатись до чергування у вихідні і святкові дні без їх згоди.

 

6.17. Педагогічним працівникам забороняється:

а) змінювати на свій розсуд розклад занять і графіки роботи;

б) подовжувати або скорочувати тривалість занять і перерв між ними;

в) передоручати виконання трудових обов'язків.

6.18 Забороняється в робочий час:

а) відволікати педагогічних працівників від їх безпосередніх обов'язків, пов'язаних з навчальним процесом без вагомої причини;

б) відволікати працівників від виконання професійних обов'язків, а також студентів за рахунок навчального часу на роботи, не пов'язані з процесом навчання, за винятком випадків, передбачених чинним законодавством.

 

7. Заохочення за успіхи в роботі.

 

7.1 Зa зpaзкoвe викoнaння cвoix oбoв'язкiв, тpивaлy i бeздoгaннy poбoтy, нoвaтopcтвo в пpaцi, зa iншi дocягнeння в poбoтi мoжyть зacтocoвyвaтиcь зaoxoчeння, пepeдбaчeнi КЗпП України та "Положенням про надання представникам адміністрації, педагогічним працівникам, концертмейстерам та адміністративно-технічному складу Артемівського музичного училища ім.І.Карабиця щорічної грошової винагороди".

 

7.2 Зa дocягнeння виcoкиx peзyльтaтiв пpaцiвники можуть бути пpeдcтaвлені дo нaгopoджeння дepжaвними пpeмiями, знaкaми, гpaмoтaми, iншими заохоченнями мopaльнoгo i мaтepiaльнoгo плану.

 

Зaoxoчeння oгoлoшyeтьcя в нaкaзi, дoвoдятьcя дo вiдoмa вcьoгo кoлeктивy.

7.3 Відповідні заохочення зaнocятьcя дo тpyдoвoi книжки пpaцiвникa.

 

8. Стягнення за порушення трудової дисципліни.

 

8.1 За порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано один з таких заходів стягнення:

а) усне попередження;

б) догана;

в) звільнення.

 

8.1.1 Звільнення як дисциплінарне стягнення може бути застосоване відповідно до Кодексу законів про працю України.

 

8.2 Дисциплінарні стягнення застосовуються директором училища.

 

8.3 Працівники, обрані до складу профспілкового комітету і не звільнені від виробничої діяльності, не можуть бути піддані дисциплінарному стягненню без попередньої згоди ПК, членами якого вони є.

 

8.4  До застосування дисциплінарного стягнення порушник трудової дисципліни повинен надати письмові пояснення за вимогою директора. У випадку відмови працівника дати письмові пояснення складається відповідний акт.

 

8.5 Дисциплінарні стягнення застосовуються безпосередньо після виявлення провини, але не пізніше одного місяця від дня її виявлення, не рахуючи часу хвороби працівника або перебування його у відпустці.

 

8.5.1 Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.

8.6 За кожне порушення трудової дисципліни накладається тільки одне дисциплінарне стягнення.

 

8.7 Дисциплінарне стягнення оголошується в наказі і повідомляється працівникові під розпис.

 

8.8 Якщо протягом року з дня накладання дисциплінарного стягнення працівника не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення.

 

8.8.1  Повторне стягнення протягом дії поточного є підставою для звільнення працівника.

 

8.9  В разі, якщо працівник не допустив нового порушення трудової дисципліни або проявив себе як сумлінний працівник, стягнення може бути зняте до закінчення одного року, але не раніш, ніж 6 місяців.

 

8.10. Протягом строку дії дисциплінарного стягнення жодні форми заохочення до працівника не застосовуються.

 

8.11 Директор має право питання накладання дисциплінарного стягнення про порушення ПВР передати на розгляд трудового колективу.

 

9. Прикiнцевi положення

 

9.1 Данi Правила створенi у вiдповiдностi до чинного законодавства Украiни та обов'язковi до виконання всiма працiвниками АМУ.

 

9.2 Правила внутрiшнього розпорядку доводяться до працiвника одночасно з прийняттям на роботу та мають знаходитися в постiйно доступному для перегляду мiсцi.

 

9.3 Причиною змiни Правил може бути змiна законодавчоi бази, iстотна змiна форми та статусу iснування АМУ, моральна або нормативна застарiлiсть, недосконалiсть або нефункцiональнiсть чинних.

 

9.4 Змiни та доповнення до Правил, затверджуються в тому-ж порядку, що й самi Правила та оформлюються в формi додаткiв за вiдповiдними номерами

bottom of page