Про Методичну раду
Бахмутського коледжу мистецтв ім.І.Карабиця
-
Загальні положення
Методична рада ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ КОМУНАЛЬНОЇ ФОРМИ ВЛАСНОСТІ «БАХМУТСЬКИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ ІМЕНІ ІВАНА КАРАБИЦЯ» (далі – Коледж) є дорадчим органом, що створений для вирішення методичного забезпечення освітнього процесу.
У своїй діяльності Методична рада (далі – Рада) керується Законами України «Про освіту», «Про вищу освіту», «Про професійну освіту», Статутом Коледжу та іншими нормативними документами, що стосуються її діяльності.
Методична рада - це постійно діючий колективний орган Коледжу, який об'єднує творчу групу висококваліфікованих фахівців.
Мета діяльності Ради - забезпечити системність, гнучкість і оперативність методичної роботи Коледжу, зростання професійної майстерності викладачів, забезпечення методичної роботи Коледжу.
Рада визначає основні напрями методичної роботи коледжу, сприяє впровадженню прогресивних форм і методів навчання та виховання, вживає заходи, спрямовані на вдосконалення освітнього процесу і підвищення якості підготовки спеціалістів, надає допомогу щодо ефективності організації методичної та освітньої роботи, здійснює контроль ухвалених рішень і заходів.
Рада проводить засідання не менше, ніж чотири рази на кожний навчальний рік та не рідше, ніж два рази на півріччя, згідно з Комплексним планом роботи Коледжу.
Документація Ради передбачає складання плану роботи на рік, ведення протоколів засідань та облік проведених заходів.
Методична рада звітує перед Педагогічною радою про стан і результати своєї роботи.
Рішення Ради затверджуються Педагогічною радою Коледжу, після чого є підставою для наказів по Коледжу.
2. Зміст роботи Методичної ради
Розгляд заходів щодо виконання наказів, розпоряджень, положень, інструкцій та вказівок вищих установ керування освітою України з методичної та освітньої роботи.
Подання пропозицій щодо обговорення на Педагогічній раді питань з методичної та освітньої роботи.
Розгляд нормативних матеріалів Коледжу та заходів, що стосуються методичної та освітньої роботи Коледжу, подання їх на затвердження Педагогічній раді Коледжу.
Визначення основних напрямів методичної роботи Коледжу на навчальний рік, або, в разі необхідності, на відповідний до рішення Ради період.
Визначення основних шляхів удосконалення методичної та освітньої роботи в Коледжі.
Сприяння впровадженню інноваційних технологій і прогресивних форм організації освітнього процесу в Коледжі.
Контроль і координування роботи навчально-методичних структурних підрозділів (предметно-циклових комісій) Коледжу з питань методичної роботи та співпраця з ними.
Вжиття заходів щодо підвищення професійної майстерності і оволодіння педагогічним мінімумом новопризначеними викладачами та викладачами-початківцями.
Сприяння вивченню, узагальненню і поширенню кращого педагогічного досвіду.
Звіт голів навчально-методичних структурних підрозділів (предметно-циклових комісій) Коледжу з питань методичної роботи.
Обговорення питань організації оглядів-конкурсів творчих робіт викладачів і студентів Коледжу, результатів їх проведення з подальшим оголошенням рішень на Педагогічній раді.
Розгляд та схвалення науково-методичних матеріалів викладачів для їх практичного застосування і популяризації.
Заслуховування звітів про результати методичної, організаційної, дослідницької тощо роботи відповідних педагогічних працівників Коледжу.
Планування роботи, надання методичної допомоги, заслуховування звітів, навчальних кабінетів та лабораторій Коледжу.
Участь у плануванні роботи Бібліотеки, заслуховування звітів (за потреби) завідувача Бібліотекою Коледжу.
Розгляд питання про оцінювання методичної діяльності педагогічних працівників та навчально-методичних структурних підрозділів (предметно-циклових комісій) Коледжу з питань методичної роботи.
За необхідності – участь у розгляді, схваленні або відхиленні пропозицій, рекомендацій, поданих характеристик щодо присвоєння педагогічних звань, нагороджень тощо.
3. Структура та організація діяльності
Членами методичної ради згідно з посадовими обов’язками є заступник директора Коледжу з навчальної роботи, голови навчально-методичних структурних підрозділів (предметно-циклових комісій) Коледжу.
Склад методичної ради затверджується наказом по Коледжу на один навчальний рік.
Головою методичної ради згідно з посадовими обов’язками є заступник директора Коледжу з навчальної роботи.
У своїй роботі голова Ради підзвітний Педагогічній раді Коледжу.
Періодичність засідань Ради визначається його членами, але не менш ніж чотири рази на навчальний рік та два рази на навчальне півріччя.
Про стан і результати роботи Ради її голова (або член Ради за поданням голови) звітує на Педагогічній раді Коледжу не рідше, ніж раз на навчальне півріччя.
Документація Ради передбачає складання плану роботи на рік, ведення протоколів засідань і облік проведених заходів.
4. Форми роботи
Засідання, на яких розглядають питання, передбачені планом роботи Ради, обговорюють заходи з методичної та освітньої роботи, заслуховують і протоколюють рішення.
Засідання Ради є правомочним у разі, коли на її засіданні присутні не менше, ніж 2/3 її членів. Обов’язковим є присутність представника органів Студентського самоврядування (у відповідності до п.3.2. даного Положення). Рішення приймаються відкритим голосуванням, простою більшістю голосів.
Рішення Ради про проведення методичних семінарів, конференцій та питань практичного використання в освітньому процесі сучасних досягнень педагогічної науки і практики, після погодження Педагогічною радою та затвердження (в разі необхідності) наказом по Коледжу, здійснюється через навчально-методичні структурні підрозділи (предметно-циклові комісії) Коледжу.
До функцій Ради входить:
створення творчих груп для вивчення важливих і складних проблем та розробки пропозицій щодо їх вирішення
організація моніторингу для виявлення фактичного стану окремих аспектів методичної діяльності Коледжу та надання методичної допомоги. Результати моніторингу і висновки щодо них обговорюють на засіданнях з ухваленням відповідних рішень та поданням на засідання Педагогічної ради;
нетрадиційні форми роботи – психолого - педагогічні семінари, засідання творчих лабораторій, майстер-класів тощо.
5.Виконання рішень Методичної ради
5.1. Рішення Ради набирають чинність з моменту їх затвердження на засіданні Педагогічної ради, якщо інше не вказано в самому рішенні. Рішення Методичної ради, що не потребує затвердження Педагогічної ради, має бути погоджене з директором Коледжу.
5.2. Рішення Ради, затверджене рішенням Педагогічної ради, є обов’язковими для всіх працівників та студентів Коледжу.
5.3. Голова Ради проводить систематичну перевірку виконання ухвалених рішень та в разі необхідності ставить підсумки перевірки на обговорення Ради.