top of page

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР

НА 2017 - 2019 РІК

Розділ І. ЗАГАЛЬНІ ЗАСАДИ

 

1.1. Даний колективний договір (далі по тексту – договір) укладений з метою регулювання виробничих трудових та соціально-економічних відносин і узгодження інтересів працівників та роботодавця.

1.2. Предметом цього договору є обопільні обов’язки сторін з урегулюванням виробничих, трудових, соціально-економічних відносин.

1.3. Сторонами цього договору є:

- роботодавець – Бахмутський коледж мистецтв ім. І. Карабиця в особі директора Вячеслава Вячеславовича Паржицького з одної сторони (далі по тексту – роботодавець);

-  профспілковий комітет в особі його голови Володимира Андрійовича Путрі та профорганізація в особі її керівника Лариси Василівни Зіноватної з іншої сторони (далі по тексту – профспілкова сторона).

1.4. Роботодавець визнає профспілкову сторону єдиним представником трудового колективу, що має право ведення переговорів щодо укладання договору, контролю його виконання.

1.4.1. В разі існування в училищі кількох первинних профспілкових організацій, вони повинні на засадах пропорційного представництва (згідно з кількістю членів кожної первинної профспілкової організації) утворити об’єднаний представницький орган профспілкових організацій БКМ ім.І.Карабиця, для укладання Колективного договору. В цьому разі кожна первинна організація має визначитися щодо своїх конкретних зобов’язань за Колективним договором та відповідальності за його невиконання (у відповідності до ст.12 КЗпП України та ст.4 ЗУ „Про колективні договори та угоди”).

1.4.2. Первинна профспілкова організація, що відмовилася від участі в об’єднаному представницькому органі, позбавляється права представляти інтереси працівників при підписанні Колективного договору (у відповідності до ст.12 КЗпП України та ст.4 ЗУ „Про колективні договори та угоди”).

1.4.2.1. Формою відмови може бути письмове звернення первинної профспілкової організації або бездіяльність протягом 7 днів (періоду, що обумовлений ст.10 ЗУ „Про колективні договори та угоди”).

1.5. Положення чинного законодавства, норми генеральної, галузевої, регіональної угод приймаються сторонами договору в якості мінімальних гарантій, обов’язкових  для виконання.

1.6. Положення договору розповсюджуються на всіх працівників Бахмутського коледжу мистецтв ім. Івана Карабиця (далі по тексту – заклад) незалежно від того, є вони членами профспілкової організації чи ні.

1.7. Норми договору є обов’язкові як для роботодавця, так і для працівників закладу.

1.8. Сторони зобов’язуються беззаперечно додержуватись умов цього договору, поважати інтереси сторін, уникати конфронтації, досягати взаємопорозуміння, знаходити згоду в суперечливих питаннях.

1.9. Сторони починають переговори з укладення нового договору не раніше ніж за три місяці до закінчення строку дії чинного договору.

1.10. Цей договір укладений строком на 3 роки  і діє з моменту підписання його сторонами.

1.11. Після закінчення строку дії договір продовжує діяти до того часу, доки сторони не укладуть новий або не переглянуть чинний.

1.12. Сторони зобов’язуються в триденний термін після підписання договору надати його на реєстрацію до місцевого органу виконавчої влади.

1.13. Роботодавець зобов’язується знайомити з колективним договором новоприйнятих працівників під час укладення з ними трудового договору.

1.14. Зміни та доповнення до договору вносяться тільки зі взаємної згоди сторін згідно з порядком, передбаченим чинним законодавством.

1.15. Обов’язкові додатки до Колективного договору є невід’ємною частиною Колективного договору і на них поширюється дія п.1.14 даного договору/

Розділ ІІ. ПРО СТВОРЕННЯ УМОВ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТАБІЛЬНОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ ЗАКЛАДУ.

 

2.1. Роботодавець зобов’язується:

2.1.1. Діяльність закладу здійснювати за основними напрямами, визначеними ст.44 Закону України “Про освіту”.

2.1.2. Здійснювати навчально-виховний процес згідно з навчальними планами та планами виховної роботи навчального закладу на кожний навчальний рік, узгодженими з відповідними контролюючими установами, доводити такі плани до відома працівників.

2.1.3. Координувати та забезпечувати виконання навчальних та виховних планів діяльністі всіх підрозділів закладу.

2.1.4. Додержуватись фінансової дисципліни та забезпечувати збереження майна, наявного в користуванні закладу (ст. 63 Закону України “Про вищу освіту”).

2.1.5. Реалізовувати права учасників навчально-виховного процесу, що визначені Законами України “Про освіту” та “Про вищу освіту”.

2.1.6. Залучати додаткові джерела фінансування, передбачені ст. 61 Закону України “Про освіту” та ст. 65 Закону України “Про вищу освіту”, інші, які передбачені Статутом училища.

2.1.7. Надавати платні послуги відповідно до переліку, що затверджений постановою КМУ України №38 від 20.01.1997 та у відповідності до “Порядку надання платних послуг державними навчальними закладами”, що затверджений наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України від 27.10.1997 №383/239/131.

2.1.8. В межах фінансування забезпечувати працівників закладу необхідними умовами для трудової та творчої діяльності, в тому числі: приміщеннями, інвентарем, устаткуванням тощо.

2.1.9. Забезпечувати виконання правових норм чинного законодавства України, в тому числі санітарних, протипожежних.

2.1.10. Забезпечувати охорону праці, додержання законності та соціального захисту працівників закладу.

2.1.11. Забезпечувати оптимальне навантаження педагогічних працівників закладу. Зміни навантаження педагогічних працівників, що погіршують попередньо встановлені обсяги (на протязі півріччя) здійснювати за узгодженням з профспілковою стороною.

2.1.12. Забезпечувати оптимальний варіант розкладу навчальних занять, контрольних уроків, заліків, екзаменів, різноманітних заходів з урахуванням обґрунтованих пропозицій працівників, доводити їх до відома викладачів не пізніше ніж за 14 робочих днів до їх проведення.

2.1.13. Впровадження нового режиму роботи (або зміну чинного) здійснювати після отримання згоди профспілкової сторони.

2.1.14. Забезпечити оптимальні умови для підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладу, проводити їх атестацію один раз на 5 років (чергова атестація) відповідно до чинного Положення про атестацію педагогічних працівників. Забезпечити участь представників профспілкової сторони в роботі атестаційної комісії.

2.1.15. Вдосконалювати навчально-виховний процес та форми роботи, впроваджувати передовий досвід роботи.

2.1.16. Видавати накази, розпорядження за результатами зборів, педагогічних рад, вчасно доводити їх до уваги працівників закладу, контролювати виконання нормативних актів та адміністративних доручень.

2.1.17. Відповідно до визначених Законом України “Про звернення громадян” термінів інформувати профспілковий комітет, працівників закладу про результати  розгляду заяв, скарг, пропозицій, рекомендацій, звернень тощо, про затверджені рішення.

2.1.18. Розробити  та затвердити посадові та службові інструкції, ознайомити з ними працівників під розпис в разі прийняття на роботу або в разі зміни чинних.

2.1.19. Застосовувати засоби матеріального та морального заохочення працівників; притягати до дисциплінарної відповідальності відповідно до чинного законодавства в разі його порушень.

2.1.20. Інформувати трудовий колектив про виконання навчальних, виховних та інших планів закладу, його матеріальний, фінансовий стан,про стан ОП та дії про виникнення НС.

2.2. Профспілкова сторона зобов’язується:   

2.2.1. Доводити до кожного працівника: вимоги нормативних актів з охорони праці, розпорядження роботодавця, необхідність сумлінно і якісно виконувати посадові та службові обов’язки, дбайливо  відноситись  до майна, економити  електроенергію, воду, тепло, додержувати  в чистоті навчальні аудиторії та приміщення.

2.2.2. Брати участь в розробці роботодавцем планів, а також заходів щодо вдосконалення організації праці та творчої діяльності закладу, в забезпеченні контролю за їх реалізацією.

2.2.3. Сприяти виконанню наказів, розпоряджень роботодавця, виданих відповідно до рішень зборів, педагогічних рад.

2.2.4 Захищати інтереси працsвників не залежно від того, є вони членами профспілкової організації чи ні, у відповідності до ст.246 Закону України „Про працю”.

2.2.5. Брати участь в роботі атестаційної комісії.

2.2.6.Приймати участь в аналізі листків непрацездатності,інформувати та вносити пропозиції керівнику щодо зменшення рівня захворюваності працівників.

Розділ ІІІ. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАЙНЯТОСТІ.

 

3.1. Роботодавець зобов’язується:

3.1.1. Забезпечити ефективну і повну зайнятість працівників.

3.1.2. Рішення про зміни в організації виробництва і праці, скорочення чисельності або штату працівників приймати тільки після попереднього проведення переговорів з профспілковою стороною не пізніше ніж за 3 місяці до впровадження цих заходів (ст.49. п4 КЗпП України). Не пізніше трьох місяців до намічених звільнень інформувати профспілкову сторону щодо запланованих заходів, пов’язаних зі звільненням працівників, причин та термінів таких звільнень, кількості і категорій працівників. Окрім випадків звільнення працівника закладу за порушення Правил внутрішнього трудового розпорядку, Статуту училища, чинного законодавства України та за власним бажанням.

3.1.3. Попереджувати працівника про звільнення при скороченні штату за 2 місяці, звільняючи його на один день на тиждень від роботи зі збереженням середньої заробітної плати, для працевлаштування (з оплатою за рахунок фонду оплати праці).

3.1.4. Працівникам, які попереджені про звільнення, що має відбутися у зв’язку зі скороченням чисельності (відповідно до п.1 ст. 40 КЗпП України), при перегляді в закладі розмірів оплати праці, підвищувати посадові оклади (ставки) на рівні з іншими працівниками.

3.1.5. Розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця на підставі, передбаченій п.1 (окрім випадку ліквідації закладу), п.п.2-5 ст.40 та п.п.2-3 ст.41 КЗпП України, здійснювати лише за попередньої згоди профспілкової сторони в порядку, визначеному ст. 39 Закону України “Про професійні спілки, їх права і гарантії діяльності”.

3.1.6. Здійснювати звільнення працівників тільки після використання всіх можливостей забезпечення їх працею на іншому робочому місці.  Окрім випадків звільнення працівника закладу за порушення Правил внутрішнього розпорядку, Статуту училища, чинного законодавства України та за власним бажанням.

3.1.7. Зберігати на протязі одного року за робітниками, що звільнені на підставах, передбачених п.1 ст.40 КЗпП пріоритетне право на укладання трудового договору при зворотньому прийомі на роботу в разі можливості.

3.1.8. Надавати профспілковій стороні відомості про наявність вакансій. Здійснювати за узгодженням з профспілковою стороною прийом на роботу будь-яких працівників, працевлаштування яких може погіршити умови праці штатних працівників.

3.1.9. Забезпечувати роботу комісії з трудових спорів, обраної на зборах трудового колективу у порядку, що передбачений КЗпП України (склад комісії, додаток №10).

3.2. Профспілкова сторона зобов’язується:  

3.2.1. Здійснювати громадський контроль за дотриманням законодавства щодо зайнятості працівників, оптимальним використанням робочих місць.

3.2.2. Вести роз’яснювальну роботу з питань трудових прав і соціального захисту робітників, що звільняються.

3.2.3. Давати згоду на звільнення працівника тільки після використання всіх можливостей для збереження трудових відносин, використовувати надане законодавством право на збереження роботи окремим категоріям працівників. Окрім випадків звільнення працівника закладу за порушення Правил внутрішнього розпорядку, Статуту училища, чинного законодавства України та за власним бажанням.

3.2.4. Репрезентувати інтереси працівників (за їх дорученням) при розгляді трудових спорів, сприяти їх вирішенню.

Розділ ІV. ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ.

 

4.1. В сфері режиму праці

Роботодавець зобов’язується:

4.1.1. При прийомі на роботу:роз’яснити працівникові його права та обов’язки та  знайомити під розписку з умовами праці,наявність на робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором, умовами оплати праці,її розміром та строками виплати, визначити йому робоче місце, забезпечити необхідними для роботи засобами, провести вступний інструктаж з техніки безпеки,виробничої санітарії,гігієни праці та протипожежної безпеки.

4.1.2. Не вимагати від працівника виконання роботи, не передбаченої трудовим договором.

4.1.3. Визначити шестиденний робочий тиждень,тривалість щоденної роботи не може перевищувати 7 астрономічних годин при тижневій нормі – 40 год. робочого часу

4.1.4. Притягувати працівника до роботи в понаднормовий робочий час як виключення, за узгодженням з профспілковою стороною, але не більше 2-х годин поспіль та 120 годин на рік. Оплату такої праці здійснювати згідно ст.106 КЗпП України. Працівники повинні бути увідомлені про понаднормову роботу не пізніше, ніж за добу до її початку. Термін може бути зменшений, коли виникає загроза існування матеріальної бази закладу,також для відвернення громадського або стихійного лиха,виробничої аварії і негайного усунення її наслідків.

4.1.5. Напередодні святкових та неробочих днів скорочувати тривалість роботи  на одну годину, (за виключенням виконання розкладу навчальних занять),напередодні вихідних днів тривалість роботи при 6-денному робочому тижні не може перевищувати 5 год. Наднормова робота в визначені дні, компенсується відповідно до ст. 107 КЗпП України, а залучення до неї працівників може бути тільки в виключних випадках за згодою з профспілкової стороною (ст. 71-72 КЗпП України).

4.1.6. Розірвання трудового договору з працівником з ініціативи адміністрації на підставі ст.40, 41 КЗпП України здійснювати за узгодженням з профспілковою стороною.

4.1.7. Звільнення працівників - членів профспілкової організації закладу здійснювати за узгодженням з профспілковою стороною і на підставах, вказаних в ст.36 КЗпП України.

4.1.8. Спільно з профспілковою стороною розробляти Правила внутрішнього розпорядку, визначивши в них режим праці для різних категорій працівників. Вносити в них зміни та доповнення, затверджувати їх на загальних зборах трудового колективу.

4.1.9. Здійснювати контроль за дотриманням працівниками закладу трудової дисципліни, правил внутрішнього розпорядку, техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці, виконанням посадових (службових) обов’язків, наказів, розпоряджень, інших нормативних актів, регламентуючих діяльність закладу.

4.1.10.Відсторонити працівника від роботи в разі: відмови або ухилення від проходження обов’язкових медичних оглядів,навчання,інструктажів і перевірки знань з охорони праці та протипожежної безпеки;притягувати до моральної та матеріальної відповідальності робітників за порушення вимог з охорони праці.

4.1.11.Залучати до роботи у нічний час інвалідів лише за їх згодою і за умови,що це не суперечить медичним рекомендаціям.

 

Профспілкова сторона зобов’язується:

4.1.12. Спільно з роботодавцем забезпечувати контроль за дотриманням законодавства про працю в частині його тривалості, а також залучення в разі необхідності до роботи в надурочний час, в вихідні, святкові та неробочі дні.

4.1.13. Надавати членам профспілкової організації безкоштовну правову допомогу та консультації з чинного законодавства. В випадках порушення їх трудових прав представляти та захищати права працівників в відносинах з роботодавцем, судових органах.

4.1.14. Захищати права і законні інтереси працівників у випадках їх звільнення з ініціативи роботодавця.

4.1.15. Брати участь в розробці правил внутрішнього трудового розпорядку, сприяти виконанню їх положень працівниками.

 

4.2. В сфері оплати праці

Роботодавець зобов’язується:

4.2.1. Здійснювати оплату праці працівників відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005р. №557 “Про упорядкування умов оплати праці і затвердження схем тарифних розрядів робітників учбових закладів і установ освіти та наукових установ” (зі змінами) (на основі постанови КМУ №1298 від 30.08.2002 р.).

4.2.2. Фонд оплати праці встановлювати відповідно чинному штатному розкладу (додаток №1).

4.2.3. Встановлювати доплати і надбавки до посадових окладів і тарифних ставок в межах економії фонду заробітної плати відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 р. №557 “Про упорядкування умов оплати праці і затвердження схем тарифних розрядів працівників учбових закладів і установ освіти та наукових установ” (зі змінами).

4.2.4. Здійснювати преміювання працівників за результатами праці відповідно до чинного Положення (Додаток №2).

4.2.5. Згідно зі ст.57 Закону України “Про освіту” здійснювати педагогічним працівникам виплату:

-    матеріальної допомоги на оздоровлення у розмірі місячного окладу (ставки заробітної плати) при наданні щорічної відпустки.

-    надбавок за вислугу років відповідно “Порядку виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам учбових закладів та установ освіти”, затвердженому Постановою КМУ №78 від 31.01.2001 р.

-    щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, якісне виконання службових обов’язків відповідно до “Порядку надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам учбових закладів державної і комунальної форми власності за сумлінну працю, належне виконання службових обов’язків, затвердженого Постановою КМУ України №898 від 05.06.2000р. Щорічна грошова винагорода повинна виплачуватись з урахуванням кваліфікаційних категорій та педагогічних звань, які отримані внаслідок рішень державних атестаційних комісій різних рівнів.   

4.2.6. Заробітну плату виплачувати регулярно в робочі дні, не менше двох разів на місяць через інтервал часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів: аванс – 15 числа, зарплата – 30 числа поточного місяця. В лютому – 28 (29) числа.

     В разі співпадання дня виплати заробітної плати з вихідним або святковим днем заробітна плата виплачується напередодні.

     Заробітна плата за весь час щорічної відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до початку відпустки і в повному обсязі. (ст. 115 КЗпП України).

4.2.7. При кожній виплаті заробітної плати повідомляти працівника:

-    про загальну суму заробітної плати з розшифровкою  по видам виплат;

-    про розміри і підстави відрахувань і утримань із заробітної плати;

-    про суму заробітної плати, належної до виплати (ст. 110 КЗпП України).

   4.2.8. Рішення з питань оплати праці працівників закладу, ставки, схеми посадових окладів, умови введення і розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших виплат, також розподіл коштів, отриманих від надання платних послуг, ухвалювати при участі і за узгодженням з профспілковою стороною (ст. 97 КЗпП України).

4.2.9. Не приймати рішень з питань оплати праці, які погіршують умови праці, встановлені законодавством, угодами, цим договором (ст. 97 КЗпП України).

4.2.10. Не пізніш, ніж через 3 доби інформувати профспілковий комітет про введення в дію нових нормативних актів, що регламентують оплату праці.

4.2.11. Своєчасно ініціювати проведення індексації заробітної плати в зв’язку з ростом індексу споживчих цін згідно з Постановою КМУ від 17.07.2003 р. №1078 (зі змінами – постанова КМУ №60 від 17.05.2006 р.) перед відповідними установами.

4.2.12. Компенсувати втрату з провини роботодавця частини заробітної плати в зв’язку з порушенням термінів її виплати у випадках несвоєчасних розрахунків з робітниками відповідно до Постанови КМУ від 21.02.2001 р. №159.

4.2.13.За період простою з причин,які виникли не з вини працівника за ним зберігається середній заробіток.

4.2.14. В разі, коли заняття не відбулось не з вини викладача (хвороба студента або інша поважна причина) - викладачам індивідуальних форм навчання здійснювати оплату в розмірі 0,75% від вартості навчальної години, спрямовуючи даний час на методичну підготовку на робочому місці, з подальшим відпрацюванням решти часу навчальних годин в розмірі 0,25% за додатковим розкладом

4.2.15. У випадках, що пов’язані з епідемічним станом, непередбаченими ситуаціями природного, військового та техногенного характеру, викладачам групових дисциплін, в разі не проведення занять, нараховується повна заробітна плата з подальшим відпрацюванням навчальних годин, що пропущені, у наступні дні, у вільний від занять час, за додатковим розкладом. В разі повної відміни навчального процесу, дана позиція розповсюджується і на індивідуальні форми навчання.

 

Профспілкова сторона зобов’язується:

4.2.16. Здійснювати громадський контроль за дотриманням законодавства з питань оплати праці, своєчасної виплати заробітної плати.

4.2.17. Контролювати розподіл і використання коштів фонду оплати праці, вносити обґрунтовані пропозиції відносно підвищення заробітної платні, виплати премій, надбавок, доплат, компенсацій, надання пільг працівникам,  а також розподілу грошових коштів, отриманих від надання платних послуг.

 

4.3. В сфері відпочинку:

  Роботодавець зобов’язується:

4.3.1. Встановити в установі гарантовану тривалість щорічної основної відпустки:

- для керівних, педагогічних працівників – відповідно до переліку посад, встановлених Постановою КМУ №346 від 14.04.1997 р. (зі змінами відповідно до Постанови КМУ №289 від 28.03.2001 р.) – 56 календарних днів.

- для інших категорій працівників – 24 календарних дні. При цьому для інвалідів І-ІІ груп встановити щорічну основну відпустку тривалістю 30 календарних днів, для інвалідів ІІІ групи – 26 календарних днів (ст. 6 Закону України “Про відпустки”). Загальна максимальна тривалість щорічної основної та додаткової відпусток не може перевищувати 59 календарних днів.

4.3.2. Зберегти відпустки раніше встановленої тривалості працівникам, які користувались відпусткою більшої загальної тривалості, ніж встановлено Законом України “Про відпустки”, на протязі всього часу праці в закладі на посадах, професіях, роботах, що надають їм право на таку відпустку, та при наявності умов, відповідно до яких вона надавалась (п. 2 постанови Верховної Ради України №505 від 15.11.1996 р. “Про порядок введення в дію Закону України “Про відпустки”).

4.3.3. Надавати щорічну додаткову відпустку працівникам з ненормованим робочим днем відповідно до ст.8 Закону України “Про відпустки”, на підставі додатку №2 до галузевої угоди між Міністерством культури і мистецтв України та ЦК профспілки працівників Культури України на 2004-2005 рр. з урахуванням рекомендацій, затверджених наказом Мінпраці від 10.10.1997 р. №7 (Додаток №3).

4.3.4. Надавати щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці протягом року згідно ст. 8 Закону України “Про відпустки” на підставі додатку №2 до постанови КМУ від 17.11.1997 р. №1290 (Додаток №4).

4.3.5. Надавати жінкам, які працюють та мають двох та більше дітей в віці до 15 років, або дитину-інваліда, або тим, хто всиновив дитину, самотній матері, батькові, який виховує дитину без матері (в тому числі й в разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину, додаткову оплачувану відпустку тривалістю 10 календарних днів (без врахування святкових та неробочих днів) відповідно до ст.73 КЗпП України та ст.19 Закону України “Про відпустки” (за наявності відповідної заяви працівника). Надавати інші соціальні відпустки, передбачені ст.17-18 названого Закону.

4.3.6.Надавати відпустку сезонним працівникам пропорційно до відпрацьованого часу.

4.3.7. Складати графік черговості надання щорічних відпусток на кожний календарний рік не пізніше 5 січня поточного року, узгоджувати його з профкомом і доводити до уваги працівників не пізніш, ніж за 14 днів до початку відпустки.

4.3.8. Надавати відпустки без збереження заробітної плати згідно із заявою працівника в зв’язку з сімейними обставинами або з інших поважних причин (не більше 15 календарних днів на рік) відповідно до ст. 25 Закону України “Про відпустки”.

4.3.9. Розподіл відпустки на частини здійснювати в порядку, передбаченому ст.12 Закону України “Про відпустки”.

4.3.10. Надавати керівним, педагогічним та іншим категоріям працівників в разі необхідності санаторно-курортного лікування щорічну основну відпустку або її частину впродовж навчального року відповідно до постанови КМУ №436 від 14.04.1997 р.

4.3.11. Надавати додаткову відпустку без збереження заробітної плати тривалістю 10 календарних днів, не враховуючи часу на проїзд в обох напрямках в наступних випадках: при укладенні шлюбу, народженні дитини, при вступі в шлюб сина (доньки), в разі смерті близьких родичів.

4.3.12. Надавати основну та додаткові відпустки повної тривалості в перший рік роботи після 6 місяців безперервної роботи в закладі.

Профспілкова сторона зобов’язується:

4.3.13. Контролювати додержання роботодавцем чинного законодавства про відпустки.

4.3.14. Узгоджувати графік відпусток працівників на кожний календарний рік.

Розділ V. В СФЕРІ ОХОРОНИ ПРАЦІ.

 

5.1. Роботодавець зобов’язується:

5.1.1. При укладенні трудового договору інформувати працівника під розпис про умови праці, про наявність на робочому місці небезпечних та шкідливих виробничих факторів, можливі наслідки їх впливу на здоров’я та про права працівника на пільги і компенсації (ст. 5 Закону України “Про охорону праці”).

5.1.2. Гарантувати працівнику право на відмову від виконання роботи, небезпечної для здоров’я або життя, або для оточення, згідно ст. 6 Закону України “Про охорону праці”, з виплатою середньої заробітної плати.

5.1.3. При розірванні трудового договору за власним бажанням, якщо роботодавець порушує законодавство про працю, умови цього договору з охорони праці (ст. 38-3 КЗпП України) – керуватися чинним законодавством.

5.1.4. Сприяти роботі комісії з питань охорони праці, утвореній відповідно до ст. 16 Закону України “Про охорону праці” (Додаток № 9).

5.1.5. Бухгалтерії забезпечити нарахування не менше 0,2 % фонду оплати праці на фінансування заходів з охорони праці відповідно до ст. 19 Закону України “Про охорону праці”.

5.1.6. Сприяти організації проведення попереднього та періодичних медичних оглядів для працівників закладу.

5.1.7. Провести в визначений термін заходи, спрямовані на поліпшення охорони праці і санітарно-побутових умов в закладі. Щорічно розробляти заходи щодо зниження і попередження травматизму та забезпечувати їх виконання.

5.1.8. Укомплектовувати і систематично поповнювати медичну аптечку. Застосовувати термінові заходи по наданню першої домедичної допомоги потерпілому на виробництві та його транспортуванню до лікарні в разі необхідності.

5.1.9. Здобувати (за рахунок коштів закладу), видавати та тримати в придатності засоби колективного та індивідуального захисту, спецодяг, миючі та дезинфікуючі засоби. Забезпечити ними працівників, робота яких пов’язана з їх використанням. (Додатки № 7, 8). Компенсувати працівникові затрати на придбання спецодягу, засобів індивідуального захисту, миючих та знезаражуючих засобів в разі їх необхідності для закладу (ст. 8 Закону України “Про охорону праці”).

5.1.10. Якщо комісією з розслідування нещасного випадку встановлено, що пошкодження здоров’я настало не тільки з вини власника, але й в наслідок порушення потерпілим нормативних актів про охорону праці, розмір одноразової допомоги зменшується на підставі висновку цієї комісії, але не менше ніж на 50% .

5.1.11. Систематично аналізувати стан захворювань і травматизму  в колективі та разом з профспілковою стороною та комісією з соціального страхування докладати зусиль щодо їх зниження.

5.1.12. Сприяти роботі комісії з соціального страхування, утвореній згідно з Законом України “Про охорону праці”.

 

5.2. Профспілкова сторона зобов’язується:

5.2.1. Здійснювати громадський контроль за виконанням законодавства про охорону праці, створенням безпечних та нешкідливих умов праці, відповідних виробничих і санітарно-побутових умов, забезпеченням працівників засобами індивідуального захисту (ст. 41 Закону України “Про професіональні спілки, їх права та гарантії діяльності”) шляхом участі в роботі комісії з охорони праці (Додатки №7-9).

5.2.2. Брати участь в роботі комісії з соціального страхування в зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, аналізувати стан захворювань в колективі, вносити пропозиції щодо їх зниження і сприяти їх виконанню.

5.2.3. Брати участь в розробці заходів з охорони праці та щодо поліпшення санітарно-побутових умов в закладі і сприяти їх виконанню .

5.2.4. Брати участь в розслідуванні причин нещасних випадків, професійних захворювань на виробництві, вносити роботодавцю та державним органам управління та нагляду подання з питань охорони праці.

 

5.3. Працівник має право:

5.3.1. Відмовитися від виконання дорученої роботи, якщо утворилась виробнича ситуація, небезпечна для  його життя і здоров’я або для оточуючих його людей, або навколишнього середовища.

5.3.2. Розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо роботодавець порушує законодавство про працю. В цьому випадку працівнику при звільненні виплачується вихідна допомога у розмірі трьохмісячної заробітної плати (ст.44 КЗпП України).

5.3.3. Розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.

5.3.4. В день звільнення отримати належно оформлену трудову книжку, копію наказу про звільнення та розрахунок.

5.4. Працівник зобов’язується:

5.4.1. Знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці, правила користування устаткуванням,обладнанням та іншими засобами виробництва, за необхідностю вміти користуватися засобами колективного та індивідуального захисту, первинними засобами пожежогасіння.

5.4.2. Виконувати зобов’язання з охорони праці, передбачені цим договором та Правила внутрішнього трудового розпорядку закладу (ст. 159 КЗпП України).

5.4.3. Вчасно проходити  у встановленому порядку попередній та періодичні медичні огляди (ст. 14 Закону України “Про охорону праці”), інструктажі, навчання та перевірку знань з охорони праці.

5.4.4. Співпрацювати з роботодавцем у справі організації безпечних умов праці, особисто приймати посильні заходи щодо недопущення різних виробничих ситуацій, які створюють загрозу для особистого життя та життя  і здоров’я та оточуючих його людей, сповіщати про небезпеку роботодавця.

5.4.5.Виконувати доручену йому роботу особисто і не має права передоручати її виконання іншій особі,за вийнятком випадків,передбачених законодавством(ст.30 КЗпП)

5.4.6. Бережливо ставитись до майна закладу, вживати заходи до запобігання шкоді(за шкоду,заподіяну підприємству при виконанні трудових обов’язків,працівники, з вини яких заподіяно шкоду,несуть матеріальну відповідальність у розмірі прямої дійсної шкоди,але не більше свого середнього місячного заробітку( ст.132 КЗпП).Матеріальна відповідальність понад середній місячний заробіток допускається лише у випадках, зазначених у законодавстві.

Розділ VI. ДОДАТКОВІ ЗАХОДИ З СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ПРАЦІВНИКІВ

 

6.1. Роботодавець зобов’язується:

6.1.1. В межах фонду заробітної плати надавати педагогічним працівникам матеріальну допомогу на оздоровлення та щорічну грошову винагороду у відповідності до ст.57 Закону України «Про освіту» та „Положення про матеріальне заохочення представників адміністрації, педагогічних працівників, концертмейстерів, адміністративно-технічного складу та працівників бухгалтерії Бахмутського коледжу мистецтв ім.І.Карабиця” (Постанова КМУ від 30.08.2002 р. №1298).

6.1.1.1 В межах фонду заробітної плати надавати адміністративно-технічним працівникам матеріальну допомогу на оздоровлення у відповідності до „Положення про матеріальне заохочення представників адміністрації, педагогічних працівників, концертмейстерів, адміністративно-технічного складу та працівників бухгалтерії Бахмутського коледжу мистецтв ім.І.Карабиця” за наявності коштів.

6.1.2 Здійснювати соціальні виплати та преміювання працівників за рахунок коштів, що отримані від надання платних послуг (Додаток №6) відповідно до „Положення про матеріальне заохочення представників адміністрації, педагогічних працівників, концертмейстерів, адміністративно-технічного складу та працівників бухгалтерії Бахмутського коледжу мистецтв ім.І.Карабиця” (Додаток №2).

6.1.3. Здійснювати одноразове преміювання штатних працівників незалежно від напряму їх діяльності в БКМ по досягненні пенсійного віку в межах посадового окладу, на підставі Закону України №3721 «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні».

6.1.3.1. Одноразове преміювання по досягненні пенсійного віку здійснюється за рахунок коштів фонду оплати праці (ст.10 Закону України №3721«Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні»).

 

6.2. Профспілкова сторона зобов’язується:

6.2.1. Брати участь в розробці „Положення про матеріальне заохочення представників адміністрації, педагогічних працівників, концертмейстерів, адміністративно-технічного складу та працівників бухгалтерії Бахмутського коледжу мистецтв ім.І.Карабиця” (Додаток №2).

6.2.2. Інформувати працівників закладу:

- про виплати відповідно пп. 4.2.1., 4.2.4., 4.2.5., 6.1.1., 6.1.2.;

- про розподіл путівок.

6.2.3. Сприяти отриманню членами профспілки безкоштовної правової допомоги в обкомі профспілки працівників культури та інших профспілкових установах.

6.2.4. Бути представником інтересів працівників – членів профспілкової організації, застрахованих в системі державного страхування.

Розділ VII. ГАРАНТІЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОФСПІЛКОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ

 

7.1. Роботодавець зобов’язується:

7.1.1. Надавати на запит профспілкової сторони в тижневий термін інформацію (документи) з питань умов і оплати праці працівників, а також соціально-економічного розвитку закладу та виконання колективного договору, відповідно до ст. 45 Закону України “Про професійні спілки, їх права і гарантії діяльності”.

7.1.2. Створювати у відповідності до ст. 248-249 КЗпП України і ст. 42 Закону України “Про професійні спілки, їх права і гарантії діяльності” необхідні умови для роботи профспілкової організації в закладі (надавати приміщення для проведення зборів, можливість використовувати оргтехніку, папір, канцелярські вироби тощо).

7.1.3. При наявності письмових заяв працівників – членів профспілки закладу, щомісячно і безкоштовно забезпечити перерахування на рахунок профорганізації членські профспілкові внески в розмірі 1% від заробітної плати працівників водночас з виплатою заробітної плати.

7.1.4. Відповідно до ст. 250 КЗпП України і ст. 44 Закону України “Про професійні спілки ...”, забезпечити перерахування коштів на рахунок профспілкової організації в розмірі не менше 0,3% від фонду оплати праці на культурно-масову, фізкультурну та оздоровчу роботу.

7.1.5. Притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників - членів профспілкового комітету, здійснювати в порядку, передбаченому ст. 252 КЗпП України.

7.1.6. Надавати членам виборного профспілкового органу, не звільненим від своїх посадових обов’язків, вільний від роботи час зі збереженням середньої заробітної плати для участі в консультаціях і переговорах, виконання громадських обов’язків в інтересах колективу, на час участі в роботі виборних профспілкових органів не менше двох годин на тиждень. На час їх профспілкового навчання надавати додаткову відпустку тривалістю до 6 календарних днів зі збереженням середньої заробітної плати за рахунок коштів, призначених на оплату праці   (ст. 252 КЗпП України).

Розділ VIIІ. КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ КОЛЕКТИВНОГО ДОГОВОРУ

 

Сторони зобов’язуються:

8.1. Забезпечити здійснення контролю за виконанням договору робочою комісією з представників сторін (Додаток №13).

8.2. Визначити відповідальних за виконання положень договору відповідно до додатку №12 до даного договору.

8.3. При здійсненні контролю за виконанням договору надавати необхідну для цього інформацію (ч.2 ст. 15 Закону України “Про колективні договори та угоди”).

8.4. Періодично (не менш, ніж 2 рази на рік) проводити зустрічі роботодавця і профспілкової сторони з працівниками закладу, на яких надавати інформацію про хід виконання договору.

8.5. Розглядати підсумки виконання колективного договору (звіти представників сторін, визначених в додатку №12) та висновки робочої комісії на загальних зборах трудового колективу (ч.3 ст. 15 Закону України “Про колективні договори та угоди”):

- за навчальне півріччя - до 01 лютого поточного року (в разі необхідності);

- за навчальний рік – до 01 вересня календарного року (в обов'язковому порядку).

8.6. У разі невиконання  або несвоєчасного виконання прийнятих зобов’язань, викладених в цьому колективному договорі, аналізувати причини цього, вживати термінові заходи щодо врегулювання проблем, що виникли.

8.7. Притягнення до дисциплінарної або адміністративної відповідальності за порушення положень цього договору здійснюється в порядку, передбаченому чинним законодавством (ст. 17-20 Закону України “Про колективні договори та угоди”).

Зміни до

 

КОЛЕКТИВНОГО ДОГОВОРУ

НА 2017 - 2019 РІК

Розділ ІІ. ПРО СТВОРЕННЯ УМОВ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТАБІЛЬНОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ ЗАКЛАДУ.

 

* * * * *

2.2. Профспілкова сторона зобов’язується:   

2.2.1. Доводити до кожного працівника: вимоги нормативних актів з охорони праці, розпорядження роботодавця, необхідність сумлінно і якісно виконувати посадові та службові обов’язки, дбайливо  відноситись  до майна, економити  електроенергію, воду, тепло, додержувати  в чистоті навчальні аудиторії та приміщення.

2.2.2. Брати участь в розробці роботодавцем планів, а також заходів щодо вдосконалення організації праці та творчої діяльності закладу, в забезпеченні контролю за їх реалізацією.

2.2.3. Сприяти виконанню наказів, розпоряджень роботодавця, виданих відповідно до рішень зборів, педагогічних рад.

2.2.4 Захищати інтереси працsвників не залежно від того, є вони членами профспілкової організації чи ні, у відповідності до ст.246 Закону України „Про працю”.

2.2.5. Брати участь в роботі атестаційної комісії.

2.2.6.Приймати участь в аналізі листків непрацездатності,інформувати та вносити пропозиції керівнику щодо зменшення рівня захворюваності працівників.

* * * * *

 

(Внесено у відповідності до Акту перевірки №2 від 13.02.2017)

 

Розділ V. В СФЕРІ ОХОРОНИ ПРАЦІ.

 

* * * * *

5.1.4. Сприяти роботі комісії з питань охорони праці, утвореній відповідно до ст. 16 Закону України “Про охорону праці” (Додатки № 9, 11).

* * * * *

5.1.9. Здобувати (за рахунок коштів закладу), видавати та тримати в придатності засоби колективного та індивідуального захисту, спецодяг, миючі та дезинфікуючі засоби. Забезпечити ними працівників, робота яких пов’язана з їх використанням. (Додатки № 5, 7, 8). Компенсувати працівникові затрати на придбання спецодягу, засобів індивідуального захисту, миючих та знезаражуючих засобів в разі їх необхідності для закладу (ст. 8 Закону України “Про охорону праці”).

* * * * *

5.2.1. Здійснювати громадський контроль за виконанням законодавства про охорону праці, створенням безпечних та нешкідливих умов праці, відповідних виробничих і санітарно-побутових умов, забезпеченням працівників засобами індивідуального захисту (ст. 41 Закону України “Про професіональні спілки, їх права та гарантії діяльності”) шляхом участі в роботі комісії з охорони праці (Додатки №7-9, 11).

* * * * *

(Внесено у відповідності до Акту перевірки №2 від 13.02.2017)

 

Додатки до Колективного договору:

 

1.     Штатний розпис БКМ ім.І.Карабиця;

2.     Положення про матеріальне заохочення представників адміністрації, педагогічних працівників, концертмейстерів, адміністративно-технічного складу та працівників бухгалтерії БКМ ім.І.Карабиця;

3.     Перелік посад що надають право на додаткову відпустку за ненормований робочий день;

4.     Перелік посад що надають право на додаткову відпустку за особливий характер праці;

5.     Перелік посад, яким видається спецодяг;

6.     Перелік платних послуг;

7.     Перелік посад, яким видаються дезінфікуючи засоби;

8.     Перелік посад, яким видаються миючи засоби;

9.     Заходи, спрямовані на охорону праці в закладі;

10.  Склад комісії з трудових спорів;

11.  Склад постійно діючої комісії з охорони праці;

12.  Перелік осіб відповідальних за виконання Колективного договору;

13.  Склад комісії за здійсненням контролю за за виконання Колективного договору.

 

bottom of page