Мотиваційний лист подається одночасно з іншими документами. До заяви для вступу на основі базової, повної загальної середньої освіти вступник додає мотиваційний лист, який подається в електронному вигляді та додатки до мотиваційного листа (копії(фотокопії) матеріалів, що підтверджують викладену в листі інформацію). Усі додатки до мотиваційного листа документи необхідно надіслати на електронну поштову скриньку Приймальної комісії БФККМ ім.І.Карабиця bfkkm_vstup@ukr.net
Загальні положення.
Мотиваційний лист - це документ, що складається і подається вступником до Коледжу, в якому вступник описує, чому він хоче навчатися в Бахмутському фаховому коледжу культури і мистецтв ім. І.Карабиця, чому вступник вважає себе найкращим кандидатом для вступу на відповідну освітню програму. Це спосіб пізнати кандидата більш цілісно і персоналізовано, зрозуміти, чому саме він повинен стати студентом БФККМ ім. І.Карабиця.
Мотиваційний лист обґрунтовує бажання вступника здобувати освіту за освітнім ступенем молодшого бакалавра за освітньою програмою у БФККМ ім.І.Карабиця та визначає коло його професійних інтересів і рівень мотивації до навчання.
Структура мотиваційного листа
Мотиваційний лист складається із трьох частин: вступу, основної частини та висновку.
Мотиваційний лист має містити інформацію про адресата (назва закладу вищої освіти, прізвище та ініціали особи, якій адресується лист) та адресанта (прізвище, ім’я, по-батькові, адреса для кореспонденції та електронна адреса, номер телефону) — яка розташовується у правому верхньому куті листа.
Вступ. У цій частині варто коротко пояснити, чому вступник обрав для навчання саме Бахмутський фаховий коледж культури і мистецтв ім.І.Карабиця і як, на його думку, навчання в коледжі сприятиме його професійному розвитку і зростанню. Зазначити мету вступу саме на обрану спеціальність.
Основна частина. Ця частина починається з другого абзацу мотиваційного листа та може складатися з двох-трьох абзаців. Її можна розпочати з характеристики професійних цілей вступника, описати, що саме його цікавить в обраній ним освітній програмі та професії, ким він себе бачить після завершення навчання тощо. Потрібно розкрити свої знання щодо майбутньої спеціальності.
У наступному абзаці вступнику потрібно описати:
• якщо є власні досягнення, що стосуються обраної професії, варто про це написати (успіхи у навчанні, участь у концертної діяльності, конкурсах;
• здобуті знання та навички, які допоможуть при навчанні на обраній спеціальності;
• викласти план реалізації цілей та те, як освітня програма коледжу допоможе в його реалізації.
Важливою складовою мотиваційного листа може бути інформація про особисті навички, необхідні для здобуття професії та подальшої успішної роботи за фахом (чи комунікабельна ви людина, чи знаходите спільну мову в колективі, чи є стимул навчатися та розпочинати власний проект. Варто наголосити на своїх цілях та планах на майбутнє).
Варто описати альтернативні варіанти вибору професії, чому зупинилися саме на цій.
Можливо навести приклади осіб, які рекомендували навчання в коледжі.
Заключна частина має завершуватись підсумком у два-три речення, які підтверджують готовність вступника навчатися і вказують на його впевненість у правильному виборі освітньої програми.
Вимоги до оформлення
Обсяг: 1-2 сторінки формату А4 (300-600 слів)
Формат: pdf/word
Шрифт 12
Інтервал 1,5
Абзацний відступ 1.25